Nasze projekty

Sygnał Radia Maryja był zagłuszany. „Źródło nie znajduje się na terenie Polski”

Zakłócenia na antenie Radia Maryja pojawiły się w zeszłym tygodniu. W sprawie głos zabrała już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która stwierdza, że sygnał "jest zagłuszany silnym sygnałem satelitarnym", a "sprawa jest już badana przez międzyrządową organizację".

fot. a3pfamily/freepik.com

W środę pojawiły się pierwsze informacje o problemach związanych z nadawaniem Radia Maryja. W czasie audycji dot. wyborów samorządowych nagle zaczął przestać działać sygnał. „W trakcie Rozmów Niedokończonych słuchacze byli odcięci od naszego przekazu przez około 45 min” – można było przeczytać w mediach społecznościowych rozgłośni.

O kolejnych problemach Radio Maryja poinformowało w piątek. Z powody kolejnych zagłuszeń Centrum Satelitarne wydało zgodę na nadawanie z nowej częstotliwości satelitarnej. Po tym kroku odbiór audycji odbywa się bez zakłóceń. Odbiorcy nie muszą dostosowywać do niej odbiorników.

„Sprawa jest badana przez międzyrządową organizację”

Do sprawy odniosła się również Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydając w tej sprawie komunikat. Jak przyznano, sygnał Radia Maryja transmitowany przez satelitę Eutelsat prawdopodobnie od kilku dni jest zagłuszany silnym sygnałem satelitarnym”. Zdaniem KRRiT zagłuszenia wywołuje źródło znajdujące się poza terenem kraju.

Reklama

„Według dotychczasowych ustaleń źródło zagłuszenia nie znajduje się na terenie Polski. Sprawa jest już badana przez międzyrządową organizację EUTELSAT IGO – Europejską Organizację Telekomunikacji Satelitarnej, we współpracy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji” – podano w komunikacie KRRiT na portalu X (dawniej twitter).

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR zwraca uwagę, żeby nie bagatelizować tego co się wydarzyło. Wszystko można zniszczyć w jeden moment. Obserwujcie, czy Radio Maryja dalej istnieje. (…) Proszę o modlitwę i o czuwanie. Nie lekceważmy sobie tego. Radio Maryja też może zamilknąć – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR, na stronie Radia Maryja.

Reklama

radiomaryja.pl, wirtualnemedia.pl, fronda.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę