Nasze projekty

Salezjanie w sprawie zatrzymanego księdza: sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, wyrażamy ubolewanie

Policja zatrzymała ks. Grzegorza O., dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, pod zarzutem posiadania materiałów o treściach pedofilskich. "Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, gdyż nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń" - napisali przełożeni księdza.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/Cathopic

Do zatrzymania księdza doszło 18 sierpnia. Jak przekazał w poniedziałek prokurator okręgowy w Legnicy prok. Sebastian Kluczyński, Grzegorzowi O. postawiono zarzut posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Na wniosek prokuratory duchownego aresztowano na dwa miesiące.

„Nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń wobec osoby tego kapłana”

Po zatrzymaniu księdza oświadczenie w sprawie wydała Wrocławska Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego.

„W związku z zatrzymaniem w Lubinie przez organa ścigania księdza Grzegorza O., współbrata przynależącego do naszej inspektorii, wyrażamy ubolewanie i głębokie zatroskanie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami ks. Grzegorz został bezzwłocznie odwołany z funkcji dyrektora naszej lubińskiej szkoły podstawowej, a placówce zapewniono dalsze, bezpieczne funkcjonowanie pod nowym kierownictwem. Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, gdyż nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń wobec osoby tego kapłana. W pełni współpracujemy z policją i prokuraturą w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy” – czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego ks. Jerzego Babiaka.

Reklama

„Jednocześnie informujemy, że do udzielania jakichkolwiek informacji oraz wypowiadania się w tej sprawie upoważniona jest jedynie kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Grzegorza” – dodano.

kh, onet.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę