Nasze projekty

Rusza adwentowe „Ciacho za ciacho”. W tym roku wesprze aż dwa ważne projekty

Krużganki klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie znów wypełnią się aromatem świątecznych ciast oraz tysiącami książek. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” zaprasza na kolejną edycję akcji charytatywnej „Ciacho za ciacho”, która odbędzie się już w niedzielę, 10 grudnia.

fot. Julia Książko/materiały prasowe

Inicjatywa „Ciacho za ciacho” to również kiermasz świątecznych rękodzieł i wielu
wyjątkowych wydarzeń. W ciągu całego dnia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licytacji, koncercie scholi beczkowej oraz obejrzeć spektakl teatralny przygotowany przez grupę „Karton” oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących, o których organizatorzy na bieżąco informują w swoich mediach społecznościowych. To doskonała okazja, aby nie tylko wspierać najbardziej potrzebujących, ale także spędzić czas w świątecznej atmosferze.

Akcja „Ciacho za ciacho” powstała w 2003 roku i od tamtej pory stanowi wyjątkowy
moment pomocy dla tych, którzy jej potrzebują. Warto podkreślić, że wszystkie zebrane środki z tej inicjatywy zawsze trafiają w ręce organizacji, które świadczą wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących.

SPRAWDŹ: Adwentowe piosenki z teledyskami stworzonymi przez sztuczną inteligencję [OBEJRZYJ]

Reklama

Na co zostaną przekazane zebrane środki?

Tegoroczna edycja przyjmuje hasło „Rozpalmy światło w chaosie”. Środki zebrane
podczas akcji zostaną przekazane na rzecz dwóch ważnych projektów. Pierwszym z nich jest centrum edukacyjne ZAVARIAN, które ma na celu zachowanie kulturowego dziedzictwa ormiańskich chrześcijan w Aleppo. Aby to dziedzictwo mogło przetrwać, niezbędny jest stały dostęp do prądu, dlatego część zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup i instalację 40 paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Drugim projektem, na który zostaną przekazane środki, jest Szkoła Al Farah w Syrii.
Celem jest zapewnienie młodym uczniom narzędzi do nauki i rozwijania umiejętności.
Dzięki zebranym środkom na wydarzeniu, organizacja Caritas Polska będzie w stanie
dostarczyć panele fotowoltaiczne oraz niezbędne wyposażenie, takie jak stoły i krzesła, projektor z ekranem, wyposażenie laboratorium i komputery.

materiały prasowe

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w akcji „Ciacho za ciacho”, aby razem rozpalić światło w chaosie i wspólnie pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. To wyjątkowa okazja, aby uczynić ten przedświąteczny czas jeszcze bardziej pełnym miłości i wsparcia dla innych.

Reklama

Jeśli nie możesz dołączyć do akcji 10 grudnia w Krakowie, nadal masz możliwość
wsparcia poprzez zbiórkę internetową pod adresem: ciacho.dominikanie.pl od 3-13 grudnia 2023 roku.

materiały prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę