Nasze projekty

Robert Mazurek: 15-latka nie może kupić energetyka, ale może tabletkę „dzień po”

Robert Mazurek zapytał ministra nauki, Dariusza Wieczorka, czy nie widzi braku logiki w tym, że osoby niepełnoletnie nie mogą kupować napojów energetycznych, ale mogą kupić pigułkę "dzień po".

fot. RMF24/youtube.com (print screen)

W czwartek gościem porannej rozmowy Roberta Mazurka w radiu RMF FM był Dariusz Wieczorek, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród różnych tematów pojawił się także ten dotyczący tzw. pigułki „dzień po”.

W środę premier Donald Tuska zapowiedział, że do Sejmu trafi projekt ustawy w sprawie właśnie wspomnianej pigułki „dzień po”. Według zapowiedzi dla osób powyżej 15. roku życia antykoncepcja awaryjna będzie dostępna bez recepty, natomiast poniżej 15. roku życia recepta będzie wymagana.

PRZECZYTAJ: “Dzień po”. Historia pewnej redefinicji

Redaktor Robert Mazurek zwrócił uwagę, że nie będzie można kupić energetyków przed 18. rokiem życia, ale po piętnastym będzie już można kupić pigułkę „dzień po”. „Niepełnoletnim dajemy prawo do kupowania tabletek antykoncepcji awaryjnej, a nie pozawalamy im kupić Red Bulla?”, minister Wieczorek odpowiedział: „A prawa człowieka?”. Minister dodał, że jego zdaniem jest to „decyzja każdej kobiety, żeby podejmowała je w swoich sprawach”.

Reklama

Jak zauważył dalej redaktor Mazurek: „15-letnia dziewczyna może sama podjąć decyzję sama, ale 15-letnia dziewczyna nie jest wystarczająco dorosła, żeby móc zdecydować o tym czy chce napój energetyczny czy nie”. Jego zdaniem, to „absurdalne”.

Całej rozmowy można posłuchać >>>tutaj>>>.

pa,kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę