Nasze projekty

„Redemptoris Missio” rozpoczyna akcję pomocy dla RCA

W Republice Centralnej Afryki trwa wojna domowa. Ofiarą bratobójczych walk pada ludność cywilna. Ci, którym udaje się ujść z życiem zostają pozbawieni dachu nad głową, żywności, leków. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczęła akcję pomocy dla RCA.

„Redemptoris Missio”  rozpoczyna akcję pomocy dla RCA

Z obawy przed kradzieżą paczek pomoc będzie wysyłana z Fundacji za pośrednictwem Poczty Polskiej do Kamerunu. Tam paczki będą dzielone między misjonarzy z Republiki Centralnej Afryki, stosownie do potrzeb ich podopiecznych – tak jak odbywało się to do tej pory. Cały czas trwają również ustalenia z Dowództwem Operacyjnym czy pomoc będzie możliwa za pośrednictwem polskich żołnierzy.

 

Reklama

Misje to nie tylko kościoły. Przy misjach zawsze powstają szkoły, przedszkola, przytułki lub punkty medyczne. Często są to jedyne sprawnie działające instytucje w pogrążonych w chaosie krajach. Misjonarze nie tylko głoszą ewangelię, ale głównie świadczą o niej swoimi czynami. Przywiązują się do swoich podopiecznych i nie zostawiają ich w potrzebie.  Tym razem również zdecydowali się zostać ze swoimi parafianami.

Jak można pomóc ofiarom wojny W RCA?

 

Reklama

wpłacając dowolną, najmniejszą nawet kwotę na konto Fundacji z dopiskiem „Pomoc misjonarzom w RCA”

 

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Reklama

ul. Grunwaldzka 86

60-311 Poznań

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

 

kupując i dostarczając do Fundacji: środki opatrunkowe, plastry, leki przeciwbólowe, witaminy, mydło w kostkach. Rzeczy można przynosić do siedziby Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu.

 

można również  zostać wolontariuszem Fundacji i pomóc przy pakowaniu i obszywaniu płótnem paczek z pomocą humanitarną.

 

– można  przekazać swój 1% podatku KRS 0000039129 wpisując w rubryce cel szczegółowy: ”Pomoc misjonarzom w RCA”.

 

„Redemptoris Missio”  rozpoczyna akcję pomocy dla RCA

***

 

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” od 22 lat niesie pomoc polskim misjonarzom. Wysyłamy leki, środki opatrunkowe w najdalsze zakątki świata.  Nasi lekarze niosą pomoc najuboższym pacjentom misyjnych szpitali i przychodni. Pomoc do RCA była wysyłana już 2002r. była to pomoc medyczna w postaci środków opatrunkowych do misyjnych szpitali i przychodni.  W marcu 2002r. zorganizowano wyjazd zespołu chirurgów kierowanego przez prof. Michała Drewsa z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej
i Endokrynologicznej Akademii Medycznej w Poznaniu do Rafai. Podczas wyprawy nazwanej „Operacją Bangassu 2002” poznańscy chirurdzy przyjęli łącznie około 800 pacjentów.

 

www.medicus.ump.edu.pl

www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite