Nasze projekty

„Przyjmuję wszystkie obowiązki w duchu posłuszeństwa”. Bp Glapiak o swojej nominacji

W poniedziałek nuncjatura poinformowała, że papież mianował ks. Jana Glapiaka nowym biskupem archidiecezji poznańskiej. "Przyjmuję tę godność i wszystkie obowiązki związane z urzędem biskupa pomocniczego w duchu posłuszeństwa" - mówi nowy biskup.

fot. archidiecezja poznańska

Jak zauważył bp Glapiak, Maryja podczas zwiastowania również nie wszystko rozumiała, ale potrafiła powiedzieć: Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.

W jakiś sposób powtarzam dziś te słowa, przyjmując godność biskupa pomocniczego. W życiu Matki Bożej były tajemnice radosne i bolesne, Maryja przeżywała tajemnice światła, ja chciałabym w tym wymiarze Ją naśladować – zaznaczył.

„Dla Boga nie ma nic niemożliwego”

Bp Glapiak podkreślił, że chciałby pełnić swoją posługę „bardziej licząc na łaskę Bożą niż na swoje umiejętności”.

W tajemnicy zwiastowania i nawiedzenia padają słowa, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, jeśli jest współpraca z łaską Bożą. To z kolei osiąga się przez modlitwę i o tę modlitwę chciałbym was wszystkich prosić – powiedział biskup nominat.

Ks. Jan Glapiak, mianowany w poniedziałek biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej, jest przewodniczącym referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów kurii w Poznaniu.

Reklama

Przyjmuję tę godność i wszystkie obowiązki związane z urzędem biskupa pomocniczego w duchu posłuszeństwa, tak jak dotychczas przyjmowałem wszystkie zadania, jakie przede mną stawiano – dodał.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę