Nasze projekty

Nowy biskup pomocniczy w archidiecezji poznańskiej. Został nim ks. Jan Glapiak

Papież mianował ks. Jana Glapiaka, przewodniczącego referatu prawnego kurii metropolitalnej w Poznaniu, nowym biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej - poinformowała w południe nuncjatura apostolska.

fot. Episkopat / Flickr

„Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Jana Glapiaka, przewodniczącego referatu prawnego kurii metropolitalnej w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bisica” – brzmi komunikat nuncjatury.

Kim jest nowy biskup?

Ks. Jan Glapiak urodził się 26 grudnia 1959 r. w Lesznie. Pochodzi z Górki Duchownej.

Reklama

W latach 1978-1984 odbywał formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1984 r.

W latach 1984-1989 był wikariuszem, najpierw w parafii Wniebowzięcia Matki Bożej i św. Michała w Wieleniu nad Notecią, a następnie w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu.

W latach 1989-1993 odbył studia specjalistyczne na Uniwersytecie w Pampelunie.

Reklama

W 1993 r. obronił pracę doktorską w zakresie prawa kanonicznego.

W chwili powołania na biskupa pomocniczego pełnił funkcję przewodniczącego referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów w kurii metropolitalnej w Poznaniu oraz obrońcy węzła małżeńskiego w metropolitalnym sądzie duchownym w Poznaniu. Był też delegatem arcybiskupa poznańskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz diecezjalnym moderatorem stowarzyszenia Żywy Różaniec.

Zna język hiszpański.

Reklama

kh/BP KEP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę