„Przychodzimy z wdzięcznością i nadzieją”. Nowi księża kierują pierwsze kroki na Jasną Górę

W ostatnich tygodniach na Jasną Górę pielgrzymują nowi księża z poszczególnych polskich diecezji. Przed obrazem Matki Bożej powierzają swoje kapłaństwo i dziękują za powołanie, które czasami odkrywali również w tym miejscu.

fot. Jasna Góra News/Twitter

W święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana warto przypomnieć, że Jasna Góra to dla wielu miejsce odkrywania swojego powołania. To tutaj pierwsze kroki kierują neoprezbiterzy, kapłański zapał odnawiają jubilaci.

W ostatnich tygodniach na Jasną Górę pielgrzymują nowi księża z poszczególnych polskich diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: „Po raz pierwszy stoję przy tym ołtarzu jako ksiądz”. Neoprezbiterzy pielgrzymują na Jasną Górę

Przed obrazem Matki Bożej modlili się m.in. neoprezbiterzy z archidiecezji warszawskiej, diecezji świdnickiej, legnickiej oraz archidiecezji poznańskiej. W środę na Jasną Górę pielgrzymowało jedenastu nowych księży z diecezji rzeszowskiej.

Maryja odsłania przed nami swe piękne oblicze, tak prosimy, by zawsze pomagała nam odsłaniać oblicze Jezusa, zwłaszcza w Eucharystii. Przychodzimy z wdzięcznością i nadzieją do Tej, która prowadzi Kościół, by i nas wzięła pod opiekę – w ten sposób modliło się przed obrazem Matki Bożej.

Reklama
Reklama

W święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana msze prymicyjne na Jasnej Górze odprawili neoprezbiterzy archidiecezji przemyskiej, łódzkiej i gdańskiej.

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę