Przez lata wierni modlili się tu o beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Po raz pierwszy za nią podziękują!

To szczególne miejsce, ponieważ w archikatedrze warszawskiej znajduje się grób bł. Stefana Wyszyńskiego. Przez wiele lat wierni modlili się tutaj o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, a za kilka dni po raz pierwszy za nią podziękują.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Archidiecezja Warszawska/Flickr

Od września, 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie co miesiąc będą odprawiane dziękczynne Msze święte. Pierwszej z nich 28 września będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Chcemy, by te spotkania trwały cały rok jako wielkie dziękczynienie za beatyfikację – podkreślają duszpasterze z katedry, w której znajduje się kaplica ku czci bł. Stefana Wyszyńskiego, a w niej sarkofag, gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia.

Od dnia beatyfikacji, wierni modlą się w tym miejscu zostawiając na kartkach swoje prośby i podziękowania. Co wtorek, od 14 września 2021, w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. o łaski za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przed Mszą odczytywane są prośby składane przez pielgrzymów przy sarkofagu bł. Prymasa Wyszyńskiego a na zakończenie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami.

Reklama
Reklama

Bł. Stefan Wyszyński żył w latach 1901-1981. W latach 1948-81 był Prymasem Polski, metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim. Został ogłoszony błogosławionym Kościoła 12 września 2021 w Warszawie. Jego liturgiczne wspomnienie będzie obchodzone 28 maja.

archwwa.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę