Premiera książki „Wyszyński. 40 spojrzeń”

W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego wydawnictwo Bratni Zew proponuje poznać bliżej jego postać. Okazją do tego jest książka "Wyszyński 40 spojrzeń", która dziś będzie mieć swoją premierę.

Książka „Wyszyński 40 spojrzeń” autorstwa o. Zdzisława Kijasa OFMConv to szansa na poznanie historii jednego z największych Polaków XX w. Jak piszą wydawcy, jest to postać wyjątkowa, bogata wewnętrznie, nad wyraz wrażliwa i kreatywna. „W 40 spojrzeniach na Prymasa Tysiąclecia dostrzec można człowieka z krwi i kości, pokornego, starającego się odkrywać miłość Boga w sytuacjach, które dla innych są jej zaprzeczeniem” – czytamy na stronie wydawnictwa.

Jak zaznacza we wstępie autor, nie interesuje go „hieratyczność czy monumentalność”, jaka otacza Prymasa. Chcę wydobyć na światło dzienne jego duchowe piękno, estetyczną wrażliwość, jego pragnienia i lęki, ale również jego odwagę i tęsknotę za miłością iście samarytańską. Z tej racji opieram się głównie, albo prawie wyłącznie, na tekstach Wyszyńskiego” – napisał o. Zdzisław Kijas.

Premiera wydawnicza

Z okazji premiery książki wydawnictwo organizuje spotkanie z autorem i zaproszonymi gośćmi. Odbędzie się ono w formule online, 13 kwietnia, o godz. 11. Chętni dziennikarze mogą się na nie zarejestrować za pomocą formularza. Spotkanie będzie dostępne także na YouTube.

Reklama
Reklama

W spotkaniu udział wezmą:

O. Zdzisław Józef Kijas OFMConv – autor książki, franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Przeczytaj również

O. Andrzej Zając OFMConv – zakonnik, franciszkanin. Dyrektor Instytutu Studiów Franciszkańskich, redaktor naczelny półrocznika franciszkańskiego „Posłaniec św. Antoniego z Padwy” oraz dyrektor wydawnictwa Bratni Zew i serwisu internetowego franciszkanie.pl.

Reklama
Reklama

Aneta Liberacka – redaktor naczelny portalu Stacja7.pl, prezes Fundacji Medialnej 7. Z wykształcenia matematyk, doświadczenie zawodowe jako manager zdobywała w takich miejscach jak Comarch czy HP, prowadząc projekty w Europie, Ameryce Środkowej i krajach arabskich.

Spotkanie poprowadzi Marcin Przeciszewski, dyrektor Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę