Nasze projekty

Poruszający gest ukraińskiego piłkarza. Przekazał Lewandowskiemu opaskę kapitańską w barwach Ukrainy

Dziś na Stadionie Narodowym doszło do wyjątkowego spotkania. Andrij Szewczenko - legenda ukraińskiej piłki nożnej wręczył Robertowi Lewandowskiemu opaskę kapitańską swojego kraju. "Dziękuję Tobie i całemu polskiemu narodowi za wsparcie dla moich rodaków" – mówił ukraiński piłkarz.

fot. Robert Błoński/ Tiwtter.com

Tuż po wybuchu wojny na Ukrainie reprezentacja Polski w piłce nożnej jasno zadeklarowała, że nie zamierza grać żadnego meczu przeciwko reprezentacji Rosji. Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje – podkreślał wówczas Robert Lewandowski.

ZOBACZ: Polska nie zagra z Rosją. „W życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna”

Kapitan polskiej reprezentacji wielokrotnie wyrażał swoje wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Pod koniec lutego na jeden z ligowych meczy wyszedł na boisko z opaską w barwach flagi Ukrainy.

Reklama

We wtorek na murawie Stadionie Narodowym w Warszawie doszło do wyjątkowego spotkania. Podczas krótkiej rozmowy Andrij Szewczenko – legenda ukraińskiej piłki nożnej wręczył polskiemu kapitanowi opaskę w ukraińskich barwach. Jak donosi dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, ukraiński piłkarz poprosił, aby Lewandowski zabrał ją na mistrzostwa świata w Katarze i w ten sposób symbolicznie reprezentował ukraińską drużynę.

Ta opaska symbolizuje dla mnie wiele emocji związanych z moim krajem – tych pięknych i tych z ostatnich miesięcy. Dziękuję Tobie i całemu polskiemu narodowi za wsparcie dla moich rodaków – mówił ukraiński piłkarz, cytowany przez portal meczyki.pl

Reklama

Wolność to jedno z najważniejszych praw. Dla mnie to było naturalne, aby Was wesprzeć i stanąć po Waszej stronie – odpowiedział Robert Lewandowski.

pa, meczyki.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę