Nasze projekty

Polski Kościół Ewangelicko-Reformowany popiera szczepienia

Apel do współwyznawców i wszystkich Polaków o jak najszybszą rejestrację i zaszczepienie się przeciw Covid-19 wystosowała Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. „Przyjmując świadomie szczepionkę każdy z nas chroni samego siebie chroniąc jednocześnie swoich bliźnich” – czytamy w stanowisku Konferencji.

Duchowni Kościoła ewangelicko-reformowanego podkreślają, że przez aktywne podjęcie decyzji każdy może wyrazić swój współudział w trosce o zdrowie i życie całego społeczeństwa.

Autorzy zaznaczają, iż nie wypowiadają w sprawie szczepionek jako specjaliści w zakresie leczenia chorób lub przeciwdziałania pandemii lecz opinię swoja formułują na podstawie powszechnie dostępnych informacji przekazywanych zarówno przez specjalistów w kraju jak i Światową Organizację Zdrowia (WHO).

„W oparciu o te argumenty formułujemy nasz apel do współwyznawców i do współobywateli, aby starali się jak najszybciej zarejestrować i przyjąć szczepionkę” – czytamy w stanowisku.

Reklama
Reklama

„Wiara wzywa do odpowiedzialności”

Duchowni podkreślają, że opowiedzenie się za szczepieniem jest wyrazem ich zaufania do nauki i uznawania faktów a także za opowiedzeniem się za wartościami ich religii i naszej kultury. „Wiara wzywa nas do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za los innych ludzi. Przyjmując świadomie szczepionkę każdy z nas chroni samego siebie chroniąc jednocześnie swoich bliźnich” – czytamy w oświadczeniu.

„W oparciu o te argumenty formułujemy nasz apel do współwyznawców i do współobywateli, aby starali się jak najszybciej zarejestrować i przyjąć szczepionkę” – głosi dokument.

Stanowisko duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP przyjęto na posiedzeniu Konferencji Duchownych 14 stycznia br.

Reklama
Reklama

Kościół Ewangelicko-Reformowany należy do rodziny Kościołów wywodzących się z Reformacji szwajcarskiej XVI wieku.

W Polsce Kościół ten liczy ok. 3 tys. członków. Biskupem Kościoła jest ks. Marek Izdebski, który jednocześnie jest proboszczem w Bełchatowie.

SPRAWDŹ: Dramatyczny apel brazylijskiego biskupa: Przyślijcie nam tlen!

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite