Nasze projekty

Policja przed Wszystkimi Świętymi: okazja czyni złodzieja

Są już pierwsze ofiary złodziei "cmentarnych". Dlatego policja przestrzega: okazja czyni złodzieja. - Zatem podczas porządkowania grobów zwracajmy uwagę na torebki, saszetki, telefony, dokumenty pozostawiane na ławkach czy też w pobliżu grobów - mówi Barbara Stępień, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Tylko w ostatnich dniach policja odnotowała kilkanaście takich zdarzeń.

Z kolei Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu dodaje, że kradzieże na cmentarzach odbywają się według prostego i podobnego scenariusza. – Złodzieje obserwują osobę sprzątającą i wyczekują na moment, gdy ta oddali się, by wyrzucić śmieci lub przynieść wodę. Ich łupem padają przede wszystkim damskie torebki oraz męskie saszetki pozostawione na ławeczkach lub płytach nagrobkowych. Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam potrzebne. Nie zabierajmy żadnych dodatkowych dokumentów – przestrzega Leszczyńska.

W przypadku ujawnienia kradzieży lub zaobserwowania podejrzanie zachowujących się osób, należy natychmiast poinformować o tym policję na numer alarmowy 997.


rm / Radom

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite