Nasze projekty

Pogrzeb ks. Piotra Urbanowskiego odbędzie się 25 maja

Uroczystości pogrzebowe zmarłego nagle we śnie ks. Piotra Urbanowskiego - moderatora Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej odbędą się 25 maja, w poniedziałek. Dzień wcześniej Msza pogrzebowa odbędzie się też w parafii na warszawskim Tarchominie, gdzie ostatnio posługiwał.

Nagła śmierć zaledwie 48-letniego znanego po praskiej stronie Warszawy duszpasterza młodzieży wywołała wielkie poruszenie. Media społecznościowe zalewają wspomnienia o nim płynące od parafian, od jego dawnych oazowych znajomych oraz od obecnej młodzieży formującej się w Ruchu Światło-Życie. Ks. Piotr Urbanowski z Oazą związany był bowiem od początku lat 90., zaś od 5 lat posługiwał jako moderator diecezjalny.

– Był człowiekiem wielkiej modlitwy i nieustannego zaangażowania w pomoc innym ludziom, czy to jako kapłan, czy jako człowiek. Miał znakomity kontakt z młodzieżą, potrafił spontanicznie poprowadzić godzinny Pogodny Wieczór, a jednocześnie wszędzie go było pełno, takim ciągłym zaangażowaniem w organizowanie różnych rzeczy dla młodych czy parafii – wspominali go 21 maja na antenie Radia Warszawa prowadzący i słuchacze, dzwoniący do audycji.

Wspomnień jest tak wiele, że jego przyjaciele już uruchomili stronę internetową, na której każdy kto znał ks. Piotra może podzielić się swoim świadectwem.

Reklama
Reklama

„Zmarł najbardziej znakomity Sługa nieużyteczny jakiego do tej pory znałem. Mało siedział na kanapie. Nie bał wielkich dzieł. Wirtualna Choinka, Randka Małżeńska, Warsztaty Małżeńskie, Moderowanie Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie… mógłbym wymieniać długo jeszcze.” – napisał Krzysiek. „Zostały po nim książki, które rozdawał i obraz najpiękniejszego Kościoła jaki mógłbym sobie wymarzyć, Kościoła w którym zamieszkałem, założyłem rodzinę, w którym urodziły się i który pokochały moje dzieci. Kościoła, który przekazywał i którym zarażał swoim uśmiechem, życzliwością i obecnością” – wspominał Wojtek. Nie brakuje też opinii, że zmarł święty człowiek.

Nieustannie odprawiane są też Msze św. w jego intencji, w różnych miejscach diecezji warszawsko-praskiej, aby – z uwagi na ograniczenia epidemiczne – mogli w nich uczestniczyć wszyscy, którzy chcą pożegnać tego niezwykłego kapłana.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 24 maja w niedzielę Mszą św. w Parafii św. Jakuba Ap. na Tarchominie, ul. Mehoffera 4 – tam, gdzie od 10 lat ks. Piotr był wikariuszem.

Reklama
Reklama

Dzień później, 25 maja o godz. 9 w katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św Floriana Męczennika zostanie odprawiona kolejna Msza św. pogrzebowa. Przewodniczyć jej będzie biskup pomocniczy Marek Solarczyk.

Następnie trumna z ciałem zostanie przewieziona do rodzinnej parafii zmarłego Kapłana czyli do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, gdzie o godz. 12 uroczystościom będzie przewodniczył biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Po niej ciało zmarłego zostanie odprowadzone na miejscowy cmentarz, gdzie spocznie w kwaterze kapłańskiej.

Uroczystość w Wołominie będzie transmitowana przez diecezjalną telewizję. Link do transmisji poniżej.

Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite