Paweł Domagała: jestem osobą wierzącą ze swoimi wahaniami, wątpliwościami

"Sfera duchowa jest bardzo ważna. To nie jest nic nowego, że ludzie poruszają takie tematy, nawet w popkulturze" - mówił Paweł Domagała, aktor i muzyk, w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem w RMF FM.

fot. YouTube/RMF24

W porannej rozmowie Domagała, którego piosenki o miłości podbijają listy przebojów, opowiedział o swojej twórczości. Jak piszę o miłości, to nie piszę ogólnie, tylko do konkretnej osoby. Piszę o tym, co mnie aktualnie interesuje – mówił.

Mazurek stwierdził, że Domagała jest jednym z niewielu polskich artystów, którzy w swoich piosenkach nawiązują do tematyki religijnej.

Jestem osobą wierzącą ze swoimi wahaniami, wątpliwościami. Sfera duchowa w moim życiu, powiedzmy taka religijna, jest istotna – mówił aktor i muzyk.

Reklama

„Większość ludzi nie zwraca na to uwagi”

Jak podkreślił, to bardzo ważna sfera w życiu człowieka”. To nie jest nic nowego, że ludzie poruszają takie tematy, nawet w popkulturze – mówił Domagała.

Mazurek zapytał, jak na religijność reagują fani. Większość ludzi nie zwraca na to uwagi – stwierdził Domagała.

Jak zaśpiewasz piosenkę, gdzie która się ociera o tematy religijne, to od razu chcą cię zgarnąć tzw. swetry – tak nazywam te kościołkowe klimaty, których nie znoszę i od których się bardzo odcinam. A jak powiesz w wywiadzie, że jesteś antyklerykałem – bo też jestem – to od razu druga strona cię chce zapraszać – dodał.

Reklama

kh, RMF24/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę