Nasze projekty

Opat klasztoru w Tyńcu prosi o wsparcie

W ostatnich tygodniach dom gości stoi pusty, odwołano rezerwacje, rezygnujemy z prowadzenia rekolekcji; nasze przychody spadły niemal do zera. Tymczasem musimy wypłacać pensję naszym pracownikom - pisze w prośbie o wsparcie finansowe klasztoru benedyktynów w Tyńcu o. Szymon Hiżycki, opat.

W apelu zamieszczonym na internetowej stronie opactwa opat prosi o wsparcie finansowe zgromadzenia w związku ze zobowiązaniami finansowymi wobec świeckich pracowników Tyńca. Mimo kłopotów bracia nieustannie się modlą, zapraszając wszystkich przyjaciół na transmisje online nabożeństw i Mszy św.

„Zdaję sobie sprawę, że sami jesteście w trudnym położeniu, niemniej ośmielam się Was prosić o pomoc w potrzebie – mam tutaj na myśli tak pracowników, których nie chcemy pozostawić bez środków do życia, jak i nas wszystkich, którzy ponosimy odpowiedzialność za utrzymanie Opactwa w tym okresie” – pisze o. Szymon.

Wsparcia zgromadzenia można dokonać za pośrednictwem strony wsparcie.benedyktyni.com/ Znajdują się tam również wszelkie informacje dotyczące ich bieżących potrzeb i zobowiązań.

Reklama

Oto pełna treść apelu ojca opata:

„Drodzy Przyjaciele Tynieckiego Opactwa,

każdego z nas w jakiś sposób dotknęła epidemia koronawirusa: przebywamy w odosobnieniu, większość wiernych nie uczestniczy w Eucharystii; może niektórzy z nas lub naszych bliskich już zachorowali i dodatkowo cierpią z tego powodu. My w Opactwie staramy się prowadzić normalne życie: nieprzerwanie modlimy się, pracujemy i studiujemy; sprawujemy Mszę Świętą i Liturgię godzin. Mimo to obecna sytuacja negatywnie odbija się na naszej (choć nie tylko naszej) płynności finansowej. W ostatnich tygodniach dom gości stoi pusty, odwołano rezerwacje, rezygnujemy z prowadzenia rekolekcji; nasze przychody spadły niemal do zera. Tymczasem w dalszym ciągu jesteśmy obowiązani do wypłacenia pensji naszym pracownikom (którzy utrzymują swoje rodziny) i regulowania rachunków. Zdaję sobie sprawę, że sami jesteście w trudnym położeniu, niemniej ośmielam się Was prosić o pomoc w potrzebie – mam tutaj na myśli tak pracowników, których nie chcemy pozostawić bez środków do życia, jak i nas wszystkich, którzy ponosimy odpowiedzialność za utrzymanie Opactwa w tym okresie.

Reklama

Na tej witrynie możecie zapoznać się, z jakimi potrzebami się zmagamy. Jednocześnie również tam będą publikowane informacje o naszej aktywności w Internecie: ponieważ nie możecie przyjść do Tyńca, Tyniec wychodzi do Was! Mam nadzieję, że pozostaniemy w łączności w tym trudnym okresie, zwłaszcza w dniach, gdy będziemy celebrować misterium Męki, Śmierci i Zmartywchwstania Zbawiciela. Już teraz zapraszam Was do uczestnictwa w naszej liturgii za pośrednictwem transmisji (Tyniec.tv).

Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają. Z nadzieją prośmy Boga o koniec epidemii i z wytrwałą radością oczekujmy blasku Zmartywchwstania.”

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę