„Obowiązek, czy wyzwanie?” W piątek konferencja o pracy w myśli kard. Wyszyńskiego

“Trudny obowiązek czy twórcze wyzwanie? Praca w myśli Prymasa Stefana Wyszyńskiego” - pod takim tytułem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowuje konferencję naukową, która odbędzie się w piątek 3 września.

Fot. Flickr episkopat.pl/ Instytut Prymasowski

W tym dniu Muzeum pozostanie nieczynne dla zwiedzających. Konferencja organizowana jest w ramach bezpośrednich przygotowań do beatyfikacji.

Organizatorzy konferencji stawiają sobie za cel przedstawienie poglądów Prymasa na pracę, tworzącą w pojęciu patrona Muzeum niezbędne więzi społeczne, w ramach których łączy ludzi świadome i sumienne realizowanie obowiązków zawodowych. Takie ujęcie działań ludzkich w myśl katolickiej nauki społecznej wskazuje, że praca jest – zaraz po rodzinie – najważniejszą więzią społeczną.

W trakcie konferencji będą o tym dyskutować wybitni teoretycy i praktycy – eksperci z różnych dziedzin, których wiedza i doświadczenie pozwoli na spojrzenie na pracę w szerszej perspektywie.

Reklama
Reklama

Historyk dr hab. Paweł Skibiński (Uniwersytet Warszawski) przedstawi dzień pracy Prymasa Wyszyńskiego. O. dr Jacek Gniadek SVD (stowarzyszenie Sinicum) omówi wpływ życia duchowego na jakość pracy. Publicysta ekonomiczny Rafał Woś będzie się zastanawiał, jak funkcjonują pracownicy w czasie pandemii. Z kolei Piotr Komierowski (prezes BIZEA – BIZON) będzie mówił o tym, czy można zarządzać przedsiębiorstwem według zasad głoszonych przez kard. Wyszyńskiego.

Konferencja ma charakter otwarty i uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Można się na nią zgłaszać pisząc na adres e-mailowy: konferencja@mt514.pl

Wydarzenie realizowane będzie na żywo oraz w trybie on-line: transmisja na muzealnych kanałach Facebook oraz Youtube.

Reklama
Reklama

Konferencja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego mieści się na terenie Centrum Opatrzności Bożej, stanowiąc jego integralną część. Jest ono instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Archidiecezję Warszawską.

Prezentowana w Muzeum wystawa główna opowiada historię dwóch patronów Muzeum – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego na tle stulecia, w którym żyli. Jej ramy chronologiczne obejmują okres od 1901 roku (rok urodzin Stefana Wyszyńskiego) do 2005 roku (śmierć Jana Pawła II).

Reklama

Ekspozycja ukazuje wpływ obu bohaterów Muzeum na losy Kościoła i Polski, ich wkład w zachowanie wiary i tożsamości narodowej, kulturowej Polaków oraz obalenie komunizmu.

ag/mat. prasowe/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę