Nasze projekty

Oazowicze włączyli się w akcję Paczuszka dla Maluszka. „Widzą nie tylko siebie, ale innych”

Młodzi z diecezji radomskiej włączyli się w akcję Paczuszka dla Maluszka, którą już po raz jedenasty organizuje Fundacja Małych Stópek. A pomóc może każdy!

fot. Paczuszka dla Maluszka/Facebook

Ruch Światło–Życie Diecezji Radomskiej włączył się w bożonarodzeniową akcję Paczuszka dla Maluszka. Od 10 lat do wzięcia w niej udziału zaprasza Fundacja Małych Stópek. Tylko w ubiegłym roku zebrała dary o wartości ponad 13 mln zł.

W diecezji radomskiej akcję koordynuje Diakonia Życia wspólnie z Diakonią Społeczną. Animatorka Anna Kozłowska zachęca, aby przed Świętami Bożego Narodzenia zatrzymać się, trochę zwolnić i otworzyć się na potrzeby innych.

Ale jednocześnie chcemy też uświadomić ludziom, że należy wychodzić ze strefy komfortu i pomagać potrzebującym – podkreśliła oazowiczka. W tym roku paczki zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki Victoria, który znajduje się w Majdanach koło Kozienic. Paczki można przygotować indywidualnie, ale też mogą to zrobić wspólnoty parafialne.

Reklama

Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze długoterminowe, musy i soki dla dzieci, chrupki kukurydziane, biszkopty, cukier, makaron, przyprawy, słodycze, zabawki, artykuły higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe, kosmetyki, koce, pościel, prześcieradła i artykuły szkolne.

Ks. Paweł Krasiński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej wyraził radość, że młodzi ludzie są zaangażowani w pomoc drugiemu człowiekowi. Dzisiaj człowiek często jest skupiony właściwie na samym sobie, a ci młodzi ludzie widzą też innych – dodaje ks. Krasiński.

Adresatami akcji są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

Reklama

ZOBACZ: „Paczuszka dla maluszka” już po raz jedenasty

Przygotowane paczki można zostawiać w Centrum Ruchu Światło–Życie, które mieści się w kurii przy ul. Malczewskiego 1 w środy i czwartki od 10.00 do 16.00 oraz w Księgarni św. Kazimierza przy kurii od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00.

KAI

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę