O spowiedzi bez wstydu. Dołącz do wyzwania i9!

Spowiedź to sakrament miłosierdzia, ale wielu ludziom kojarzy się z trudem i wstydem. Jak zmienić nastawienie i dobrze się do niej przygotować? Pomóc ma w tym inicjatywa i9, przygotowana przez jezuickie duszpasterstwa.

Cały projekt jest związany z Rokiem św. Ignacego Loyoli, który potrwa od 20 maja 2021 roku do 31 lipca 2022 roku. Nie wiadomo, ile czasu Ignacemu zajęło nawrócenie, ale my strzelamy w 9 dni – tłumaczą organizatorzy. To tłumaczy również nazwę przedsięwzięcia, a więc „Ignacy9”, a w skrócie „i9”.

Przez dziewięć dni organizatorzy będą proponować uczestnikom wyzwania specjalne ćwiczenia, które wyjaśnią czym jest spowiedź, po co do niej przystępować i jak do niej podejść, aby doświadczyć radości pojednania z Bogiem.

Każdy, kto dołączy do i9, dostanie dostęp do ekskluzywnych materiałów: świadectw, rozważań biblijnych i zadań na każdy dzień. Co więcej, chętni będą mieli szansę na konsultacje z towarzyszem duchowym – zapewniają pomysłodawcy projektu.

Reklama
Reklama

Na zakończenie „spowiedź do oporu”

Inicjatywa i9 wystartuje po raz pierwszy 12 maja, a zapisy do wyzwania będą odbywały się cyklicznie raz w miesiącu aż do lipca 2022 roku.

Takie wyzwanie nie może zakończyć się inaczej niż spowiedzią, dlatego 21 maja zaplanowano „spowiedź do oporu”, a więc noc konfesjonałów. W jakich miastach i gdzie będzie się można wtedy wyspowiadać? Wszystkie informacje można znaleźć >na stronie internetowej<.

Jak wziąć udział w i9?

Aby dołączyć do wyzwania i9 trzeba wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej inicjatywy >TUTAJ<. Dzięki temu każdy uczestnik otrzyma każdego dnia specjalne materiały na temat spowiedzi.

Reklama
Reklama

Mimo że inicjatywa wystartuje za kilka dni, to na stronie internetowej oraz YouTube można obejrzeć filmy o. Pawła Kowalskiego SJ, w których wyjaśnia m.in. w jaki sposób przygotować się do spowiedzi.

Organizatorem inicjatywy jest Duszpasterstwo Akademickie WINNICA z Gdańska.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę