Nowi księża w polskich diecezjach. „Droga kapłana jest trudna i wymagająca, ale piękna”

Biskupi diecezji ełckiej, legnickiej i kaliskiej oraz archidiecezji poznańskiej udzielili w sobotę święceń kapłańskich. Ilu nowych kapłanów mają polskie diecezje?

fot. Cathopic

W archidiecezji poznańskiej przybyło sześciu nowych księży, którym święceń udzielił arcybiskup Stanisław Gądecki.

Potrzeba nowych apostołów i nowej ewangelizacji Europy. Potrzeba też nowej ewangelizacji Polski. Potrzeba nowych kapłanów silnych duchem, gorliwych, zdolnych do przekazania Ducha świętego ludziom nowych czasów – mówił w katedrze z Poznaniu.

Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski udzielił święceń prezbiteratu dwóm diakonom – Krzysztofowi Borysiewiczowi z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze oraz Arturowi Jaguszczakowi z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Legnicy.

Z rak biskupa Jerzego Mazura święcenia kapłańskie przyjęło dwóch alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

Reklama
Reklama

Ks. Bartosz Chrulski z parafii Bożego Ciała w Suwałkach i ks. Adam Roziewski z parafii bł. Anieli Salawy w Suwałkach to nowo wyświęceni kapłani dla diecezji ełckiej.

Dla diecezji kaliskiej biskup Damian Bryl w katedrze św. Mikołaja wyświęcił trzech nowych kapłanów. Droga kapłana jest trudna i wymagająca, ale jest piękna i pełna radości– mówił do nowych księży.

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę