Nasze projekty

Nowa książka Wandy Półtawskiej

Ukazała się nowa książka doktor Wandy Półtawskiej - lekarki, obrończyni życia, przyjaciółki świętego Jana Pawła II.

Książka "Uczcie się kochać" jest zapisem rekolekcji wygłoszonych dla członków ruchu Domowego Kościoła. Autorka przybliża czytelnikom chrześcijańskie nauczanie na temat płciowości, tożsamości mężczyzny i kobiety, a także odpowiedzialnego rodzicielstwa.
 

Wanda Półtawska kilka lat temu otrzymała propozycję wygłoszenia rekolekcji dla małżeństw z dziećmi. Jak zaznacza, postanowiła przedstawić im naukę Kościoła katolickiego o małżeństwie w ujęciu personalizmu księdza Karola Wojtyły. Radziła, jak przeżyć małżeństwo tak, by było drogą do świętej wieczności, a nie przegranym życiem. Autorka dodaje, że kierując się doświadczeniem z pracy w poradni małżeńskiej, starała się przekazać słuchaczom, kim jest człowiek, na czym polega tożsamość mężczyzny i kobiety, a także czym jest miłość małżeńska.
 

Doktor Półtawska podkreśla, że większość ludzi nie wie, iż miłości trzeba się uczyć. Tymczasem Jan Paweł II powtarzał, że miłość nigdy nie jest gotowa i zawsze może być jej więcej. Jak powiedziała autorka, ludzie nazywają miłością tylko poryw uczuć. Tymczasem miłość jest zadaniem, którego trzeba się nauczyć i które można wypełnić dobrze albo źle. Ta książka ma służyć temu, aby ludzie nauczyli się realizować szczęśliwe małżeństwo – podsumowała doktor Półtawska.
 

Reklama

11 czerwca w Warszawie (godz. 11.00 Centrum Caritas, ul. Okopowa 55) odbędzie się promocja książki "Uczcie się kochać", wydanej przez Edycję św. Pawła. W prezentacji weźmie udział doktor Wanda Półtawska.


Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/ab/dyd

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite