Nasze projekty

(Nie)zakazane piosenki wracają na plac Piłsudskiego!

Po dwóch latach koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” wróci na plac Piłsudskiego. To wydarzenie, które gromadzi tysiące mieszkańców stolicy.

fot. D. Gralak i R.Wielgus/Muzeum Powstania Warszawskiego

„Podczas tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego znów będziemy mogli razem zaśpiewać piosenki powstańcze w centrum stolicy, o którą 78 lat temu walczyli Powstańcy” – informują organizatorzy.

Koncert to nieodłączny element obchodów organizowanych co roku 1 sierpnia przez Muzeum Powstania Warszawskiego. To wydarzenie, które gromadzi na wspólnym śpiewaniu tysiące warszawiaków.

„To koncert, na który czekam 365 dni. Koncert, w który wkładamy całe serce, a nawet więcej. Koncert, który kocham… dla Powstańców, których kocham!!! Wspólnym śpiewem dziękujemy IM za ostateczne zwycięstwo. Dla nas” – napisał po ubiegłorocznym koncercie Tomasz Wolny, prowadzący wydarzenie.

Reklama

„Warszawianka”, „Pałacyk Michla”, „Marsz Mokotowa”, to tylko część utworów, które usłyszą, ale też wspólnie zaśpiewają uczestnicy koncertu.

Koncert z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy poprowadzi Tomasz Wolny. Koncert odbędzie się 1 sierpnia o godz. 20:30 i będzie transmitowany na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w TVP1.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę