Nasze projekty

Nietypowa kolęda. Do drzwi mieszkań zapukał biskup! „Mąż zażartował, że przyjdzie”

Bp Krzysztof Włodarczyk złożył wizytę duszpasterską mieszkańcom dzielnicy w Bydgoszczy. "Byłam ciekawa, jaki ksiądz nas odwiedzi, a mąż zażartował i powiedział: biskup przyjdzie" - wspomina jedna z parafianek, która przyjęła biskupa.

fot. Marcin Jarzembowski/diecezja bydgoska

Ordynariusz zapukał do około trzydziestu lokali w największej dzielnicy Bydgoszczy, jaką jest Fordon. Byłam ciekawa, jaki ksiądz nas odwiedzi, a mąż zażartował i powiedział: biskup przyjdzie – wspomina pani Bogusława. To było dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Sam ksiądz biskup powiedział, że chce być blisko wiernych – dodał pan Adam. Małżonkowie są na co dzień związani z Ruchem Szensztackim.

Każdy kto przyjął kolędę, miał okazję do osobistej rozmowy z pasterzem. Chciałem choć przez chwilę być z ludźmi. Najważniejszym wymiarem tego spotkania jest modlitwa. Błogosławieństwo Boga, który chce wchodzić w relacje małżeńskie, rodzinne, codzienną egzystencję. Także w te sytuacje, które niejednokrotnie są trudne do uniesienia – powiedział bp Włodarczyk.

„Nie możemy nie iść”

Biskupowi zależało również na solidaryzowaniu się z kapłanami. Tymi, którzy są na „pierwszym froncie” służby. Nie możemy nie iść, do czego zachęcałem księży. Nie ma innej drogi dotarcia do wiernych. Stąd tak bardzo się cieszę, że mogłem tego doświadczyć – dodał.

Reklama

Wizyta duszpasterska odbywała się na terenie parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników. Ksiądz biskup sam podjął tę inicjatywę, co jest naszą ogromną radością. Odwiedza największą, bo aż kilkudziesięciotysięczną dzielnicę Bydgoszczy – dodał proboszcz, ks. prałat Jan Andrzejczak, który pamięta kolędowanie z biskupem Janem Wiktorem Nowakiem, kiedy ten był wikariuszem biskupim w grodzie nad Brdą. Było to piękne doświadczenie, kiedy chodził od drzwi do drzwi przez kilka dni. Teraz tę tradycję chce kontynuować obecny pasterz – dodał ks. prałat Jan Andrzejczak.

kh, diecezja.bydgoszcz.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę