Nasze projekty

Niemowlę w oknie życia w Kutnie. Znaleziono przy nim list

W oknie życia prowadzonym przez Siostry Pasjonistki w Kutnie znaleziono w poniedziałek 6-dniowe niemowlę. Nieoficjalnie wiadomo, że matka dziecka zostawiła przy nim list wyjaśniający jej decyzję.

Dziecko zostało przewiezione do kutnowskiego szpitala. Chłopiec ma 6 dni. Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć – powiedział na antenie Radia Łódź prezes kutnowskiego szpitala Artur Gur.

Nieoficjalnie podaje się, że matka dziecka zostawiła przy nim list, w którym wyjaśnia decyzję o pozostawieniu go w oknie życia.

Okno życia w Kutnie, w woj. łódzkim, prowadzą w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II Siostry Pasjonistki. Miejsce powstało 13 lat temu i do tej pory to drugie dziecko z nim pozostawione. Pierwszego noworodka, również chłopca znaleziono w 2019 roku.

Reklama
Reklama

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki. W całym kraju jest obecnie kilkadziesiąt okien życia.

ZOBACZ TEŻ: Mały Stefanek w Oknie Życia. Dostał imię po Prymasie Wyszyńskim

Reklama
Reklama

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite