Nasze projekty

Nie żyje Jerzy Połomski. Artysta miał 89 lat

Polski piosenkarz Jerzy Połomski znany z takich utworów jak: "Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami" zmarł 14 listopada w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie mieszkał.

fot. CC BY 3.0/wikipedia.org

O śmierci Jerzego Połomskiego poinformowała jego menadżerka. Artysta od 2021 roku mieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Trafił tam ze względu na swój pogarszający się stan zdrowia.

Jerzy Połomski z tego też względu musiał zakończyć swoją karierę sceniczną. Ostatecznie zrobił to w 2019 roku.

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Tam też spędził pierwsze lata młodości. Do Warszawy wyjechał na studia. Początkowo chciał studiować architekturę, jednak nie został przyjęty. Ostatecznie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie na Wydziale Estradowym.

Reklama

Początkowo swoją karierę związał z teatrem, by później na przełomie lat 60. i 70. osiągnąć szczyt popularności jako piosenkarz. Wygrywał wiele organizowanych wówczas plebiscytów. Znany jest z takich utworów jak” „Bo z dziewczynami”, „Cała sala śpiewa z nami” czy „Nie zapomnisz nigdy”.

W 2009 roku otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt działalności. Został wyróżniony także odznaczeniami państwowymi: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2000) i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2016).

pa, muzyka.interia.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę