Nasze projekty

Nie żyje 44-letni ksiądz. „Jego posługa pozostawiła trwały ślad”

Ks. Dawid Szymaniak był proboszczem parafii w Gorczenicy, w diecezji toruńskiej. Był cenionym duszpasterzem, ale także i wielkim miłośnikiem sportu. Reprezentował swoją diecezję na różnych zawodach sportowych.

fot. Diecezja Toruńska/facebook.com

Informację o śmierci duchownego przekazała 19 maja diecezja toruńska. „18 maja 2024 roku zmarł w 44. roku życia i 19. roku kapłaństwa ks. Dawid Szymaniak, proboszcz parafii w Gorczenicy” – poinformowała na swojej stronie internetowej diecezja toruńska.

Ks. Dawid Szymaniak był w swojej diecezji cenionym kapłanem i oddanym duszpasterzem. Jak możemy przeczytać w serwisie internetowym ddtorun.pl, jego posługa „pozostawiła trwały ślad w sercach parafian, którzy wspominają go jako kapłana pełnego ciepła, zrozumienia i nieustannej gotowości do niesienia pomocy”.

Kapłan znany był także ze swojej wielkiej pasji do sportu, a w szczególności do halowej piłki nożnej. Niejednokrotnie reprezentował diecezję toruńską na różnych zawodach w tej dziedzinie, m.in. na Mistrzostwach Polski Księży w Futsalu 2023. 

Reklama

„To nie tylko dobry ksiądz, ale wspaniały człowiek. Był normalny, oddany, wszystkich traktował jak rodzinę. Miał bogate wartości. Zawsze był uśmiechnięty. Wszystkim nam pękły serca. Jesteśmy w szoku. Będzie Go brakowało” – możemy przeczytać w komentarzach w mediach społecznościowych.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla sprawowana będzie w piątek, 24 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Gorczenicy. Dzień wcześniej, w czwartek  o godz. 19.00 odbędzie się eksporta. Jak podkreśla kuria toruńska, zmarły zostanie pochowany na cmentarzu w Jabłonowie-Szczepankach. „Polecajmy zmarłego kapłana Bożemu Miłosierdziu” – czytamy.

diecezja-torun.pl, ddtorun.pl, sport.pl, polsatsport.pl, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę