Nasze projekty

Nie żyje 33-letni ksiądz. „Był wspaniałym spowiednikiem i kaznodzieją, przyciągał tłumy”

W czwartek, 24 listopada nad ranem zmarł 33-letni ks. Marcin Modrzejewski, kapłan archidiecezji lubelskiej. Od trzech lat posługiwał w parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. "Prosimy o modlitwę w jego intencji" - pisze parafia na swojej stronie internetowej.

fot. Mariana C./Cathopic

Ksiądz Marcin Modrzejewski urodził się 30 listopada 1989 roku w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2014 roku. Jego pierwszą parafią była parafia pw. św. Anny w Lubartowie. Po trzech latach, w 2019 roku rozpoczął swoją posługę w parafii pw. św. Barbary w Łęcznej.

Odpowiadał tam za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, prowadził katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, pełnił opiekę duszpasterską nad wspólnotą Szkoły Modlitwy. Uczył katechezy w szkole średniej.

Był członkiem III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, koordynatorem ds. Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” duszpasterzem w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Reklama

Ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj rano zmarł ks. Marcin Modrzejewski, kapłan z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w jego intencji – poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej parafia. Niech Dobry Bóg przyjmie go do swego Królestwa – dodaje. Informacje o pogrzebie zostaną podane w późniejszym terminie.

„Dogadywał się z każdym człowiekiem”

Kilka lat temu o księdzu Marcinie Modrzejewskim napisano na profilu „Fajny ksiądz” na facebooku.

Dlaczego jest fajnym księdzem? Cóż, powodów jest dość sporo. Po pierwsze jest człowiekiem, który dogada się z każdym, a zwłaszcza z młodymi ludźmi. Jest wystrzałowym katechetą, który nie lęka się różnorakich form prowadzenia lekcji, a zwłaszcza tych aktywnych. (…)  Po drugie zna się niemalże na wszystkim i potrafi wszystkim się zająć. Ma na głowie wszystko, od prowadzenia dwóch wspólnot w parafii po działalność Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz wiele, wiele innych większych lub mniejszych dzieł. Mimo natłoku obowiązków zawsze sobie ze wszystkim radzi. Po trzecie jest wspaniałym spowiednikiem i kaznodzieją. Jego kazania i konferencje zawsze „porywają tłumy”. Po czwarte jego zaangażowanie w Liturgię jest zawsze widoczne w każdym, nawet najmniejszym geście. Po piąte jest mistrzem ciętej riposty oraz tworzy najlepszą, jednoosobową ekipę remontowo-wykończeniową, jako niewątpliwy wirtuoz wiertarki. Można by tak wymieniać jeszcze długo, ale co tu dużo mówić. Ksiądz Marcin to po prostu #fajnyksiądz! – można przeczytać w poście.

Reklama

pa, deon.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę