Nasze projekty

„Nie jesteś sama”. Modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze

23 maja przedstawicielki kobiecych duszpasterstw spotkają się na Jasnej Górze na wspólnej modlitwie. Z powodu pandemii, w wydarzeniu weźmie ograniczona liczba osób, ale będzie je można śledzić w internecie.

Na spotkanie modlitewne pt. „Nie jesteś sama” zaprasza Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet. W związku z trwającymi obostrzeniami epidemiologicznymi, wezmą w nim udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw i diecezjalni duszpasterze kobiet. Rada zachęca wszystkie kobiety do duchowej łączności z uczestnikami tego wydarzenia, które będzie transmitowane na kanale YouTube jasnogórskiego sanktuarium oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu „Kierunek Niebo”.

„Musimy ponownie odkryć, że nie jesteśmy sami”

W zaproszeniu na spotkanie, bp Wiesław Szlachetka, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, zaznaczył, że w czasie pandemii wszyscy doświadczamy odosobnienia, niepokoju, smutku i lęku.

„Poczucie samotności i obawa towarzyszyły także Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, kiedy był internowany i więziony. On wówczas +wszystko postawił na Maryję+. Idąc za jego przykładem, pragniemy zaprosić przedstawicielki duszpasterstw kobiecych i diecezjalnych duszpasterzy kobiet na Jasną Górę, by w domu Czarnej Madonny ponownie odkryć, że nie jesteśmy sami” – napisał.

W programie spotkania: procesja i msza

Jak podkreślił, „gromadząc się przy naszej Matce i Królowej, wraz ze świętymi kobietami, których relikwie będą nam towarzyszyć, chcemy prosić Jezusa Chrystusa o ustanie pandemii, uzdrowienie chorych, nadzieję dla wątpiących, a szczególnie o umocnienie w wierze wszystkich kobiet, a także o bycie wiernym świętej Ewangelii”.

W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 14, zaplanowano procesję z relikwiami świętych i błogosławionych kobiet, uroczystą Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej koncelebrowaną przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, modlitwę kobiet przed obliczem Matki Bożej, a także przekazanie różańców duszpasterstwom kobiet.

Reklama
Reklama

kh/BP KEP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę