Nasze projekty

Mężczyźni u Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. „Chcemy być wierni Bogu jak Maryja”

Mężczyźni niemal z całej Polski przyjechali do Gietrzwałdu, aby wspólnie modlić się przed wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Fot. Wikipedia, Archidiecezja Warmińska/Facebook

Spotkanie rozpoczęło się w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej od wspólnego przywołania mocy Ducha Świętego. Obecni byli członkowie takich wspólnot jak m.in. Mężczyźni Świętego Józefa, Wojownicy Maryi, Rycerze Kolumba i Rycerze Jana Pawła II. Następnie zebranych uczestników powitał abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Bardzo się cieszę, że te środowiska mężczyzn szukają duchowego wsparcia. To, że przeżywają to wspólnie, jest też niezwykle cenne. Mamy potrzebę dostrzegania tego, iż w naszych dążeniach nie jesteśmy sami. I że są wśród nas również tacy, którzy – tak samo jak my – myślą, pragną i mają podobne potrzeby duchowe – powiedział abp Józef Górzyński.

ZOBACZ>>> Mel Gibson zdradził, że modli się do wyjątkowego patrona. „On kocha tego świętego”

Reklama

Ta, która zawsze była wierna

Idea męskich spotkań zrodziła się trzy lata temu. Wówczas mężczyźni, którzy pielgrzymują od czerwca do października do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, wyszli z inicjatywą, by raz w roku organizować ogólnopolskie spotkanie różnych męskich wspólnot.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcą wzrastać w wierze i być wsparciem dla swoich rodzin. Chcemy patrzeć na Maryję, która zawsze była wierna. I my także chcemy żyć w tej wierności wobec Boga i bliźnich – podkreśla ks. Andrzej Midura, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy, organizator spotkania.

CZYTAJ>>> „Pierwsza Komunia św. nie ma być uroczystością jednorazową”

Reklama

Pięć fundamentów

W tym roku tematem przewodnim spotkania było pięć kroków do męskiej dojrzałości. Te pięć kroków to jak gdyby pięć kamieni, fundamentów. To przede wszystkim modlitwa jako odpowiedź na Bożą miłość. To spowiedź, to Eucharystia jako pełne zjednoczenie z Bogiem, to pochylanie się na Słowem Boga i w końcu to umartwianie się jako walka ze swoimi słabościami – mówi o. Rajmund Guzik, cysters.

Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać historii o gietrzwałdzkich objawieniach, poznać świadectwa wiary oraz wziąć udział we wspólnej modlitwie różańcowej i Eucharystii. Takie spotkania są bardzo potrzebne bo na takich spotkaniach wymieniamy się doświadczeniem i odkrywamy jak ważna jest rola mężczyzny w rodzinie. Naszą postawę budujemy na przyszłość, a z pomocą Matki Bożej łatwiej jest wypełniać męską misję – podkreśla z kolei Henryk Fociński, Wielki Rycerz Chorągwi Rycerzy Jana Pawła II.

Spotkanie zakończyła modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Męski Obszar Cudów to jedna z wielu inicjatyw przygotowująca wiernych do jubileuszu 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Reklama

KAI, zś/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę