Nasze projekty

Maturzyści zawierzają swoją przyszłość i marzenia na Jasnej Górze. „Zachęcam, aby brali przykład z Maryi”

"Zachęcam młodych, żeby brali przykład z Maryi, która stojąc przed ważnymi wyborami z odwagą i zaufaniem Bogu podjęła wyzwanie" - mówił bp Rafał Markowski do drugiej grupy maturzystów z archidiecezji warszawskiej, pielgrzymujących dziś na Jasną Górę.

fot. JasnaGoraNews @JasnaGoraNews/Twitter

Łącznie około dwóch tysięcy młodych z archidiecezji warszawskiej pielgrzymowało w dwóch grupach na Jasną Górę, aby zawierzać Matce Bożej egzaminy, swoje plany, marzenia i przyszłość.

Młodzi ludzie czują, że Jasna Góra jest ważnym miejscem. Tutaj mogą się oczyścić z grzechów, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, jest to też okazja do zbliżenia się do Matki Bożej – podkreślił ks. Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży archidiecezji warszawskiej.

Maturzystom w pielgrzymowaniu towarzyszyli biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej – wczoraj był to bp Michał Janocha, a dziś bp Rafał Markowski.

Zachęcam młodych, żeby brali przykład z Maryi, która stojąc przed ważnymi wyborami z odwagą i zaufaniem Bogu podjęła wyzwanie – mówił do młodych bp Markowski w czasie mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu.

kh, jasnagora.com/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę