Nasze projekty

Maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę. „Świadectwo modlitwy i postawy skupienia dało się zauważyć”

Blisko tysiąc maturzystów z różnych szkół diecezji kieleckiej, modliło się we wtorek pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego na Jasnej Górze - o pomyślność egzaminów maturalnych i dobre wybory życiowe.

fot. Jasna Góra News/Twitter.com

Był to drugi dzień XXVI Pielgrzymki Maturzystów do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. We wtorek przyjechali maturzyści m.in. z Krzelowa, Chmielnika, Pińczowa, Koniecpola, Bodzentyna, Cudzynowic, Włoszczowy, Zagnańska, Nowin, Kazimierzy, Jędrzejowa, Miechowa oraz z kilku szkół kieleckich – łącznie z 20 szkół, funkcjonujących na terenie diecezji kieleckiej.

Spotkanie pielgrzymkowe w Częstochowie rozpoczął wspólny różaniec, prowadzony przez alumnów, a po nim maturzyści wzięli udział we Mszy św. w częstochowskiej bazylice, pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego.

ZOBACZ TEŻ: Kard. Nycz: “prawo do aborcji” to prawo do zabijania życia ludzkiego

Reklama

Biskup kielecki w homilii świadomy różnych oczekiwań i intencji, z jakimi przyjechała młodzież, dał im wskazówkę, aby nie bali się prosić i korzystać z pomocy, gdyż jest to oznaką autentycznej dojrzałości. Dlatego zaapelował, aby wzięli sobie do serca słowa Maryi: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek Syn mój wam powie”. Ponadto podkreślił wartość relacji z Bogiem i potrzeby budowania swojej tożsamości jako chrześcijanina.

Następnie maturzyści modlili się podczas Drogi Krzyżowej wokół Wałów Jasnogórskich. Pielgrzymkę zakończyło zawierzenie Matce Najświętszej w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz specjalne błogosławieństwo.

Świadectwo modlitwy i postawy skupienia dało się zauważyć podczas całej pielgrzymki, gdy młodzi ludzie chętnie włączali się w liturgię Mszy św. w Drogę Krzyżową, czy adorację – uważają organizatorzy.

Reklama

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy umożliwili młodzieży udział w pielgrzymce. Ufam, że efekty i owoce będą widoczne nie tylko podczas matury, ale także w ich codziennym, dorosłym życiu – mówi KAI ks. dr Paweł Ścisłowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało: „Matko Kościoła umocnij wiarę naszą!”. Uczniom towarzyszyło 87. opiekunów – nauczycieli i wychowawców.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę