Maraton modlitewny o ustanie pandemii. 3 maja na Jasnej Górze

Przez cały maj, jak zdecydował papież, wierni w 30 sanktuariach na całym świecie będą się modlili o ustanie pandemii. 3 maja w maraton modlitewny włącza się Jasna Góra, gdzie o godz. 18:00 zostanie odmówiony różaniec w pięciu językach.

fot. Episkopat News / Flickr

Na maraton modlitewny z papieżem Franciszkiem i sanktuariami świata paulini przygotowali specjalne świece: jedną do kaplicy Matki Bożej a drugą na szczyt, by i tam płonęła podczas sumy odpustowej. Obie zdobią – papieski herb, wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej i data uroczystości – 3 maja 2021roku.

„Chcemy ten gest zapalonego płomienia przyjąć do naszych serc”

Płonąca świeca to symbol obecności Jezusa i wyraz naszej gotowości, aby podjąć trud modlitwy – powiedział kustosz Jasnej Góry. O. Waldemar Pastusiak podkreślił, że papież chciał, aby od tego jednego wyjątkowego ognia zapalać wraz z wiernymi mniejsze ogniki. Pandemia trochę to pokrzyżowała, więc uczynimy to tylko w sposób duchowy. Chcemy ten gest zapalonego płomienia przyjąć do swoich serc, by być żywymi modlącymi się ognikami – zauważył paulin.

Dodał, że zapalanie od jednego ognia kolejnych ogników bardzo mocno wpisuje się w pauliński charyzmat, bowiem „tak zaczynała się historia Zakonu, bł. Euzebiusz miał wizję, by z wielu rozsianych ogników – pustelników, stworzyć jeden, wielki płomień – Zakon Paulinów”.

Maraton modlitewny o ustanie pandemii

Świeca w jasnogórskiej kaplicy pozostanie zapalona przez cały maj, bo tyle potrwa modlitwa o ustanie pandemii w łączności z papieżem i sanktuariami świata.

Jak zdecydował papież, w maju 30 sanktuariów rozsianych po całym świecie poprowadzi modlitwę maryjną w tej intencji, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18:00.

Reklama
Reklama

Polacy włączą się do modlitwy 3 maja, gdy codzienną modlitwę różańcową poprowadzi jasnogórskie sanktuarium. Tajemnice radosne zostaną odmówione w pięciu językach.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę