Mamy mamom. Polki zostawiają wózki, aby pomóc Ukrainkom z dziećmi

Media obiegły zdjęcia pustych wózków pozostawionych na stacjach i dworcach. W ten sposób polskie mamy pomagają Ukrainkom i ich dzieciom, które uciekają do naszego kraju przed wojną.

fot. Gianna Kouka/Facebook

Wszystko zaczęło się na stacji w Przemyślu, gdzie rodzice zostawili puste wózki dziecięce, aby mogły z nich skorzystać ukraińskie mamy, które przekroczyły granicę z małymi dziećmi.

„Może w końcu w całej ciemności jest ten promień pociechy i nadziei” – napisała na Facebooku Gianna Kouka, która upubliczniła zdjęcie.

Wózki dziecięce zaczęły się szybko pojawiać również w innych miejscach m.in. na przejściu granicznym w Medyce, Krościenku oraz innych miastach, w których prowadzone są zbiórki na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Reklama
Reklama

„Na dworcu wschodnim w Warszawie rodziny zostawiają nieużywane już wózki dla matek, które przyjeżdzają z jedną walizką z Ukrainy. Serce rośnie!” – czytamy na Twitterze.

Podobną akcję zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która poinformowała że „ponad 100 wózków, 50 fotelików, 30 łóżeczek i inne akcesoria znalazły swoich nowych małych właścicieli”.

Reklama
Reklama

kh, tvp.info.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę