Nasze projekty

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia. Niedługo poznamy plan na wakacje

Od 6 czerwca wróci możliwość organizowania konferencji i zwiększy się liczba uczestników zgromadzeń oraz imprez okolicznościowych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował kolejne kroki w luzowaniu obostrzeń oraz zapowiedział, kiedy rząd przedstawi plan na wakacje.

Minister zdrowia zapowiedział, że dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia. Plan na wakacje zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Sytuacja epidemiczna w Polsce ustabilizowała się. Odnotowujemy dalsze spadki dziennej liczby zakażeń i zajętości łóżek, mimo rosnącej mobilności Polaków. Dlatego przechodzimy do dalszego luzowania obostrzeń – mówił podczas konferencji prasowej minister Niedzielski.

Co zmieni się od 6 czerwca?

Od niedzieli 6 czerwca wróci możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw oraz zostaną otwarte sale zabaw – w obu przypadkach przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Reklama
Reklama

Do 150 osób zwiększy się liczba osób, które mogą uczestniczyć w imprezach okolicznościowych i zgromadzeniach. W transporcie zbiorowym maksymalne obłożenie zwiększy się do 75 procent, z obowiązkiem noszenia maseczek.

Jak podkreślił minister zdrowia, do limitu osób nie wliczają się osoby zaszczepione. Obecne zasady obowiązują do 5 czerwca.

Co zostało już otwarte?

Pod koniec kwietnia rząd zaprezentował szczegółowy plan łagodzenia obostrzeń. Do tej pory przywrócono już działalność galerii handlowych, muzeów, teatrów, kin czy hoteli. Na świeżym powietrzu zniesiono obowiązek noszenia maseczek, a w poniedziałek wszyscy uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej.

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych świątyni.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę