Nasze projekty

#LooknijDoPisma i podziel się swoim ulubionym cytatem

#LooknijDoPisma – pod takim hasłem diecezja bielsko-żywiecka zachęca do lektury Pisma Świętego i dzielenia się swoimi ulubionymi cytatami z Biblii w mediach społecznościowych. Bp Roman Pindel zachęca także do odkrycia skarbu, jakim jest czytana w tym roku Ewangelia św. Mateusza.

W ramach akcji #LooknijDoPisma organizatorzy zachęcają, by dzielić się ulubionym cytatem z Biblii w mediach społecznościowych, opatrując wpis takim właśnie hasztagiem. Dodatkowo zachęcają, by mailowo przesyłać autorskie zdjęcia nawiązujące do cytatów biblijnych. Z nadesłanych zdjęć zostaną wydrukowane nowe obrazki, które Biskup będzie rozdawał w czasie spotkań z wiernymi. Fotografie można wysyłać na adres [email protected], w wiadomości podając swoje imię, nazwisko i parafię.

Do aktywnego przeżycia Tygodnia Biblijnego zaprasza także ordynariusz diecezji, bp Roman Pindel. Zwrócił on uwagę, że czytanie Biblii tworzy wspólnotę i że Narodowe Czytanie Pisma Świętego – Bądźmy jak wielcy poszukiwacze skarbów. Co jest napisane w Biblii? Jak mogę to dnieść Zacznijmy czytać, czytajmy na głos, słuchajmy innych i słuchajmy siebie.  Zadawajmy sobie pytania: jakie jest moje miejsce w Kościele, dlaczego ta ewangelia jest dla mnie i dlaczego jest też dla innych, którzy będą ją czytać w inne dni – zachęca bp Pindel.

Biskup zwraca też szczególną uwagę na tegoroczną lekturę wyjątkowej ewangelii św. Mateusza. – Ta ewangelia jest nazywana kościelną. Była najczęściej komentowaną ewangelią pierwszych wieków. Według niej wykładano, jak wierzyć i jak żyć – zauważa biskup.

Reklama

Na 26 kwietnia zaplanowano w bazylice w Bielsku-Białej wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza. Spotkanie będzie transmitowane na stronie parafii.

Stacja7/os

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę