Nasze projekty

Łódzki Orszak Trzech Króli zebrał prawie 350 tysięcy złotych

Łódzki Orszak Trzech Króli zebrał w tym roku 350 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przekazane na zakup sprzętu medycznego dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” oraz ponad 5 tyś. paczek z darami dla mieszkańców Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Youtube.com/Archidiecezja Łódzka

Tegoroczny finał łódzkiego Orszaku Trzech Króli miał miejsce dziś popołudniem w Hospicjum Dziecięcym „Łupkowa”, gdzie dyrekcja hospicjum zaprezentowała sprzęt medyczny zakupiony z funduszy zgromadzonych podczas zbiórki oraz wieczorna Masza święta w łódzkiej katedrze celebrowana w intencji wolontariuszy Orszaku.

Respirator,  asystor kaszlu, pulsoksymetr, koncentrator tlenu, łóżka dla chorych dzieci, oraz analizator hematologiczny – urządzenie które pozwala wcześnie zdiagnozować infekcję wirusową albo bakteryjną dzięki czemu można dużo wcześniej wdrożyć odpowiednie leczenie – to tylko część sprzętu zakupionego przez dyrekcję hospicjum dziecięcego dzięki  tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli. W czasie grudniowo – styczniowej akcji zebrano 345.490 złotych.

Reklama

Jak informuje Janina Adamczyk prezes hospicjum,zakupiony sprzęt już trafił do 7-miesięcznej dziewczynki Laury, która znajduje się w oddziale stacjonarnym oraz 7- miesięcznej Mai która trafiła pod opiekę naszego hospicjum domowego. Są jeszcze pacjenci, którzy są przygotowywani do objęcia opieki stacjonarnej lub domowej – tłumaczy. Serdecznie dziękujemy państwu, księdzu arcybiskupowi oraz organizatorom Orszaku za ten sprzęt. Towarzyszymy naszym podopiecznym od 21 lat i nie możemy uzdrowić chorych, ale możemy wspierać ich i towarzyszyć im – bo taka jest nasza rola. Ta pomoc jest możliwa dzięki darczyńcom, ofiarodawcom i  tym którzy nam pomagają – podkreśla prezes.

Dziś mamy 29. Światowy Dzień Chorego, na który – jak co roku – Ojciec Święty Franciszek przygotował swoje orędzie.– mówił w hospicjum arcybiskup Ryś. W tym orędziu, Papież wzywa nas do rzeczywistego braterstwa w stosunku do chorych i pokazuje dramat Hioba, który w swojej chorobie został osamotniony – zostawiony przez wszystkich najbliższych. Dziś tak naprawdę jestem tutaj po to, by pokazać tych ludzi – którzy tu pracują: wolontariuszy i pracowników, którzy sprawiają, że nikt nie jest sam – tłumaczył metropolita łódzki.

Reklama

Arcybiskup Grzegorz podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym Orszaku, a także tym, którzy go zorganizowali. W darze dla hospicjum metropolita łódzki ofiarował Pismo Święte, w którym jest Słowo Boże – cenniejsze niż wszystkie ludzkie słowa.

SPRAWDŹ: Caritas kupił 1300 koncentratorów tlenu za 1 procent podatku

ag/archidiecezja łódzka/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę