Nasze projekty

Łódź szykuje się do drogi na Jasną Górę. Pielgrzymom co roku towarzyszy abp Ryś

Na pielgrzymkę z Łodzi można się zapisać online lub stacjonarnie w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej. Pątnicy wyruszą w drogę na Jasną Górę już za kilka dni.

fot. Archidiecezja Łódzka

98. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia pod hasłem „Idźmy z pośpiechem”. Co roku na trasie obecny jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który towarzyszy pielgrzymom podczas rekolekcji w drodze.

Chciałbym, żeby doświadczenie Kościoła z pielgrzymki przepisywało się na doświadczenie Kościoła w codzienności. Za takim Kościołem tęsknię na co dzień! – mówił kardynał nominat podczas zeszłorocznej pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w dniach 16-20 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Idą na Jasną Górę, a później wracają pieszo do domu! „Jesteście gigantami ducha”

Zapisy w formie on-line rozpoczęły się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki – www.pielgrzymka.lodz.pl.

„Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej możliwe będą w każdej parafii” – zachęcają organizatorzy pielgrzymki.

Reklama

Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej, a 23 sierpnia na Jasną Górę wyruszy grupa rowerowa naszej pielgrzymki, której przewodnikiem będzie Ksiądz Biskup Marek Marczak.

archidiecezja.lodz.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę