Laurki z dobrymi uczynkami – to prezent od dzieci na urodziny prymasa Wyszyńskiego

Dzieci uczestniczące w półkoloniach w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przygotowały i przyniosły do katedry gnieźnieńskiej laurki z dobrymi uczynkami z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. W podziękowaniu abp Wojciech Polak oprowadził najmłodszych po domu arcybiskupów gnieźnieńskich śladami Prymasa Tysiąclecia.

Fot: Archidiecezja.pl

Urodzinowe laurki dla kard. Wyszyńskiego to część projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji trwającego Roku Prymasa Tysiąclecia. W jego ramach zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych związanych z osobą i życiem kardynała. Jest wśród nich także premiera filmu ze wspomnieniami gnieźnian, którzy pamiętają Prymasa Tysiąclecia.

Przyniesione przez dzieci laurki złożone zostały pod pomnikiem kard. Wyszyńskiego w katedrze gnieźnieńskiej. W ramach urodzinowego prezentu najmłodsi zadeklarowali spełnić dziś przynajmniej jeden dobry uczynek.

W katedrze gnieźnieńskiej z kolonistami spotkał się abp Wojciech Polak, który opowiedział im krótko o samym pomniku i otaczających go płaskorzeźbach upamiętniających najważniejsze wydarzenia z życia kard. Wyszyńskiego. Podziękował też za laurki i zaprosił dzieci do domu arcybiskupów gnieźnieńskich, gdzie oprowadził je śladami Prymasa Tysiąclecia. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć, gdzie mieszkał i pracował kard. Wyszyński, a także jakie pamiątki po nim zostały.

Reklama
Reklama

ag/Archidiecezja.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę