Ks. Tomasz Koprianiuk nowym dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży

Ks. Tomasz Koprianiuk został wybrany nowym dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. Tę wiadomość przekazał w mediach społecznościowych bp Grzegorz Suchodolski.

fot. Biskup Suchodolski/ Facebook.com

Zmiany w instytucjach podległych Konferencji Episkopatu Polski. Wczoraj, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych im podległych.

Zmiany pojawiły się na wielu stanowiskach, w tym: powołano nowego Przewodniczącego Komisji ds. Misji oraz Przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Wśród powołanych jest nowy dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży przy KEP ks. Tomasz Koprianiuk.

Zostałem poproszony przez biskupa Grzegorza Suchodolskiego oraz przez naszego biskupa diecezjalnego Kazimierza Gurdę, by w tej nowej sytuacji podjąć się tej misji bycia dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Nie mając zbyt wiele czasu na przemyślenia tej sprawy, po prostu powiedziałem tak. Jeżeli jest taka wola i taka potrzeba, to przyjąłem to w tym momencie. Teraz jesteśmy pewnie na etapie jakiegoś „nowego rozdania” – wyjaśnił ks. Tomasz Koprianiuk w rozmowie w Radiu Warszawa.

Reklama
Reklama

Dzieło ŚDM

Ksiądz Koprianiuk z młodzieżą pracuję od czasu Światowych Dni Młodzieży w Rzymie w 2000 roku, w związku z tym to wydarzenie jest szczególnie bliskie jego sercu. Tym bardziej nowe stanowisko jest dla niego wspaniałym wyzwaniem.

Jeśli Pan Bóg w tym wszystkim jest, to dzieło samo w sobie zawsze będzie dobre, niezależnie czy ja to będę tym dyrektorem czy ktoś inny. Akurat w tym momencie Pan Bóg chce, aby na tym odcinku w ten sposób to wyglądało. Więc przyjmuję to z pokorą i zapraszam wszystkich, którzy chcą współtworzyć czy uczestniczyć w tej misji Kościoła, która jest w jakiś sposób przez Światowe Dni Młodzieży realizowana, aby też włączyli się w to dzieło – tłumaczy ks. Kopraniuk,

kw/RadioWarszwa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę