Nasze projekty

Ks. Burzyk: portale społecznościowe nie zastąpią niedzielnej Eucharystii

„Facebook, czy inny portal społecznościowy, nie zastąpi niedzielnej Eucharystii, Komunii Świętej czy spowiedzi” – przypomina ks. Eugeniusz Burzyk, znany z krótkich kazań kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze, którą kieruje duchowny, od 20 sierpnia udostępnia swoje dane na portalu społecznościowym

Pod adresem: www.facebook.com/materdolorosa.jawiszowice codziennie umieszczane są informacje dotyczące życia parafii, intencje mszalne i kazania proboszcza – ks. Eugeniusza Burzyka. Są także podstawowe dane nt. kapłanów pracujących w parafii, godzin i zasad działania kancelarii parafialnej, a także grup formacyjnych. Umieszczenie danych na Facebooku to inicjatywa specjalnej grupy młodzieży, która pomaga proboszczowi w sprawach medialnych dotyczących parafii.

„Wykorzystując Internet Kościół chce ukazywać siłę dobra, prawdy i piękna; wskazywać człowiekowi hierarchię wartości, prowadzić do spotkania z Bogiem, a w konsekwencji do zbawienia” – zauważa ks. Burzyk.

Zastrzega jednocześnie, że Facebook lub inne serwisy społecznościowe nie zastąpią niedzielnej Eucharystii, Komunii Świętej czy spowiedzi. „Umieszczane tam informacje, zdjęcia czy dyskusje, mają doprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Bogiem w kościele” – twierdzi kapłan, który ponad 20 lat temu założył pierwszą diecezjalną stronę internetową w Polsce.

Reklama
Reklama

Codzienne kazania ks. Burzyka w formie memów publikowane są między innymi na Opoce – oficjalnym portalu Kościoła Katolickiego w Polsce, prowadzonym przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Burzyk znany jest z krótkich i celnych homilii na poszczególne okresy roku liturgicznego. Ostatnio ukazały się: „Adwentowa reanimacja”, „Kazanie espresso”, „Wielkopostna kroplówka”, „Katechizm w pigułce”, „Majowa terapia” – z kazaniami na temat każdego wezwania Litanii Loretańskiej czy „Różaniec łatwy do przełknięcia”. Dużą popularnością cieszyły się jego kalendarze-terminarze na rok 2012, 2013 i 2014.

 

Reklama
Reklama

 

rk / Jawiszowice

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę