Nasze projekty

Rekolekcje last minute – „Ogień dla nas i całego świata”

Już 8 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się 6. odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O kolejnym darze Ducha Świętego młodym opowie prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak

Spotkanie przedstawiające dar bojaźni Bożej rozpocznie się 8 kwietnia o godz. 16:30. Najpierw z zaproszonym prelegentem porozmawiają Mateusz Ochman, Tomasz Adamski oraz Monika Rybczyńska. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której nastąpi konferencja oraz modlitwa uwielbienia.

– Mamy nadzieję, że prymas opowie nam, młodym, o swoich odczuciach – jak działa Duch Święty w polskim Kościele – powiedziała Ewa Korbut, wolontariuszka rekolekcji.

Reklama

– Spotkanie odbywa się w ostatnią sobotę Wielkiego Postu, więc mogą być to rekolekcje ‘last minute’. W tak szczególnym miejscu jak krakowskie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie będzie okazja do spowiedzi, przebywania razem i wspólnotowej modlitwy – dodała także.

W kwietniowych rekolekcjach czynnie uczestniczyć będą również członkowie Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Jest to środowisko modlitewne, z którego narodziła się cała katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Kościele włoskim. W Polsce wspólnota istnieje od 2 lat – rok temu oficjalnie przez lokalny Kościół i odpowiedzialnych z Rzymu została ustanowiona jej krakowska filia.

Reklama

W liturgii i modlitwie uwielbienia pomoże Duszpasterstwo Akademickie św. Anna. Podczas rekolekcji będzie można także nabyć różańce i krzyżyki z Ziemi Świętej, z których dochód przeznaczony zostanie na działania duszpasterskie ks. Mario Cornioli – gościa poprzedniego spotkania.

Reklama

Osoby z całej Polski i świata będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl.

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Ogień dla nas i całego świata” odbędzie się 13 maja.


luk / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę