Nasze projekty

Klerycy zapraszają na sztukę seminaryjną. „Wprowadzi nas w rzeczywistość apostołów”

To już tradycja, że klerycy trzeciego roku warszawskiego seminarium wystawiają sztukę teatralną. W tym roku zapraszają na spektakl "Wieczernik", który wprowadzi widzów w rzeczywistość apostołów "przeżywających tajemnicę krzyża".

fot. Michel Grolet / Unsplash

Klerycy wyjaśniają, że spektakl wprowadza w rzeczywistość apostołów, którzy „po przeżyciu bolesnej tajemnicy krzyża, zostaną postawieni wobec radykalnego wyboru: uciec, zapomnieć czy uwierzyć?”.

Te pytania dotykają w równej mierze apostołów dwa tysiące lat temu jak i nas żyjących dzisiaj. Współczesny świat domaga się uczciwej odpowiedzi na pytanie o swoją wiarę. Historia pierwszych uczniów może być pomocą we własnej refleksji nad nimi – zawracają uwagę seminarzyści.

Sztukę “Wieczernik” będzie można zobaczyć w grudniu i styczniu – spektakle są wystawiane w soboty i niedziele. Pierwsze odbędą się w sobotę 17 grudnia, natomiast ostatnie 22 stycznia.

Reklama

Miejsca można rezerwować na stronie: teatr.wmsd.waw.pl. W przypadku rezerwacji biletów dla większej grupy można kontaktować się mejlowo: [email protected].

Wstęp na sztukę jest bezpłatny, ale po jej obejrzeniu można wesprzeć dobrowolną ofiarą wyjazd studyjny kleryków trzeciego roku.

Reklama

Spektakl jest wystawiany w budynku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie przy ulicy Krakowskie Przedmieście 52/54.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę