Nasze projekty

Klaryski znalazły niemowlę w oknie życia. To trzymiesięczny chłopiec

Siostry klaryski znalazły w poniedziałek w oknie życia trzymiesięcznego chłopca.

fot. Ignacio Campo/Unsplash

Chłopca pozostawiono w przyklasztornym oknie życia w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 56. Potwierdzam, że dziś (21 listopada – przyp. red.) o godzinie 13.30 otrzymaliśmy informację, że do „Okna życia” został przyniesiony 3-miesięczny chłopczyk. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania – powiedziała kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w rozmowie z bydgoszcz.naszemiasto.pl.

Polskie Radio skontaktowało się natomiast z księdzem prałatem Wojciechem Przybyłą, dyrektorem Caritas Diecezji Bydgoskiej. Faktycznie, dziecko zostało przekazane do zaopiekowania się za pośrednictwem „Oknie życia” – przekazał radiu. Ksiądz poinformował, że dziecko „zostało już zabezpieczone pod względem medycznym, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne„.

Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, i przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka – powiedział dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Reklama

Okno życia przy ul. Gdańskiej 56 w Bydgoszczy powstało 13 lat temu. Ostatni raz pozostawiono w nim dziecko w styczniu 2020 roku – wówczas był to 20-miesięczy chłopiec.

kh, bydgoszcz.naszemiasto.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę