Nasze projekty

Kard. Ryś poprowadzi nowennę w intencji Ojczyzny

Piątego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania”.

fot. BP KEP/Flickr

20 marca to piąty dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Modlitwa nowennowa pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej Mszy św. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Reklama

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Piątego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania”.

ZOBACZ>>> Kard. Nycz: módlmy się – usilnie i nieustannie wołając o pokój w tej nowennie

20 marca modlitwę nowennową poprowadzi kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, z Łodzi. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Reklama

Nowenna zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Więcej informacji na: nowenna2120.pl.

BP KEP/KAI

PRZECZYTAJ>>> Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Odbędzie się w różnych częściach Polski

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę