Nasze projekty

Kard. Ryś podczas obłóczyn kleryków: „Pan chce nam powierzyć każdego człowieka”

Sześciu kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło w niedzielę strój duchowny z rąk kard. Grzegorza Rysia.

fot. Archidiecezja Łódzka/YouTube

Msza święta z obrzędem obłóczyn sześciu kleryków odbyła się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi. W homilii metropolita łódzki odwołał się do niedzielnej ewangelii, w której Pan powierza swój dom niewolnikom.

Dom to są ludzie. Kiedy Pan chce nam powierzyć swój dom, to znaczy, że najpierw chce nam powierzyć każdego człowieka – mówił. Jeśli Bóg gdzieś ma pragnienie mieszkać, to przede wszystkim w każdym człowieku. Jak szukacie domu Pana, to musicie się rozejrzeć po wszystkich, popatrzeć im w twarz – dodał.

ZOBACZ TEŻ: 9-letnia Kasia sprzedawała przetwory, by zebrać pieniądze na operację. Już nie musi! „Sprawiliście prawdziwy cud!”

Reklama

Pan jest zasłonięty w każdym z was sześciu. Jest wiele takich momentów, że Go we mnie nie widać, bo Go zasłaniam sobą, swoim urzędem, swoimi grzechami, zasłaniam Pana na wiele sposobów. Na co właściwie czekam, czego pragnę? Pragnę, aby się odsłonił, żeby Go we mnie było widać, żebym najpierw ja sam Go w sobie zobaczył – mówił.

archidiecezja.lodz.pl,kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę