Nasze projekty

Kard. Nycz: wychowanie młodego człowieka może odbywać się jedynie dzięki przykładowi życia wychowawców

"Ważne, by szkoła całą atmosferą, sposobem życia na przerwach i lekcjach była miejscem głoszenia Ewangelii, wchodzenia w świat wiary i Boga" - mówił kard. Kazimierz Nycz do uczniów liceum im. Archutowskiego w Warszawie.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył w środę w pokamedulskim kościele na Bielanach mszy świętej z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Publicznego Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Romana Archutowskiego w Warszawie, powołanego w 1997 roku przez kard. Józefa Glempa

Dydaktyka jest niesłychanie ważna, ale równie ważne jest wychowanie młodego człowieka, a to może odbywać się jedynie dzięki przykładowi życia wychowawców – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas jubileuszu bielańskiej szkoły.

Ważne, by szkoła całą atmosferą, sposobem życia na przerwach i lekcjach była miejscem głoszenia Ewangelii, wchodzenia w świat wiary i Boga. By uczeń, który wychodzi ze szkoły był zdolny głosić Ewangelię innym – podkreślił.

Reklama

Metropolita warszawski zaznaczył, że „dziś to szczególnie ważne”, ponieważ musimy nauczyć się żyć w społeczeństwie „coraz bardziej pluralistycznym, nie nauczając na siłę swojej etyki i wiary, ale będąc jej świadkiem”.

W społeczeństwie, gdzie są katolicy, muzułmanie i niewierzący ważne jest świadectwo tych, którzy mienią się być świadkami Chrystusa – dodał.

Reklama

PRZECZYTAJ TEŻ: Znani artyści wystąpią na koncertach poświęconych rodzinie Ulmów. Otwarto też wyjątkową wystawę

„Gość Warszawski”, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę