Nasze projekty

Kard. Nycz: prośmy Boga, aby modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej potrafiła nas łączyć, a nie dzielić

"Prośmy Boga, żeby modlitwa nad grobami zmarłych nie dzieliła naszej ludzkiej, ziemskiej wspólnoty" - mówił kard. Kazimierz Nycz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył uroczystej mszy świętej przy figurze Jezusa Miłosiernego w Parku Moczydło na warszawskiej Woli.

Przychodzimy, by powierzyć Jezusowi Miłosiernemu swoje sprawy, ale także sprawy społeczne, polskie i europejskie. Położymy je na ołtarzu Eucharystii, by Jezus je przyjął i przemienił – zachęcał metropolita warszawski.

W homilii nawiązał do obchodów trzynastej rocznicy katastrofy smoleńskiej, prosząc o modlitwę za ofiary. Prośmy Boga, żeby modlitwa nad grobami zmarłych nie dzieliła naszej ludzkiej, ziemskiej wspólnoty. By refleksja nad tym, co się wydarzyło i modlitwa za tych, którzy zginęli w tej katastrofie, potrafiły nas łączyć, a nigdy dzielić – prosił.

Reklama

Kard. Nycz podkreślił, że św. Faustyna i św. Jan Paweł II przyśpieszyli rozwój kultu miłosierdzia Bożego w świecie.

Ludzie znali miłosierdzie Boże, ale trzeba było je przypomnieć przez siostrę Faustynę, bo zbliżały się wydarzenia okrutne, czyli II wojna światowa. Papież wskazywał, że wojna niczego nie rozwiązuje, a tylko wprowadza ból i cierpienie – mówił.

Metropolita warszawski prosił również o modlitwę w intencji zakończenia wojny w Ukrainie.

Reklama

kh, Gość Warszawski/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę