„Już się nie wstydzę”. Cykl konferencji o. Szustaka

Cykl konferencji "Już się nie wstydzę" głoszonych na żywo dla dorosłych przez o. Adama Szustaka pomału dobiega końca. Przez ponad miesiąc w różnych miastach w Polsce, ojciec spotykał się z ludźmi, aby opowiadać im o wstydzie. Już w czwartek ostatnie spotkanie.

FOT. LANGUSTA NA PALMIE/FACEBOOK.COM

Dawno temu na początku istnienia świata, kiedy wszystko się popsuło schowaliśmy się w krzakach. Ze wstydu. Wstydu własnego grzechu, słabości i poczucia przegranej. Wstydu, który sprawia, że ciągle się boimy osądzenia, odrzucenia i pokazania światu jacy naprawdę jesteśmy. Wstydu naszej brzydoty, naszych porażek i poczucia bezsensu. Najwyższa pora z tym skończyć! Zapraszam Was do kilkunastu miast Polski na niezwykłe spotkania, na których pozwolimy, żeby ogarnęło nas światło, które wreszcie pozwoli nam wyjść z cienia, z mroku naszego wstydu. Żebyśmy wreszcie mogli z podniesioną głową spojrzeć w twarz ludziom, światu, Panu Bogu i sobie samym. Żebyśmy mogli wreszcie powiedzieć: Już się nie wstydzę! – pisał o. Adam Szustak na Facebooku przed wydarzeniem. Dziś cykl konferencji „Już się nie wstydzę” pomału dobiega końca.

„36 godzin opowiadania Wam najlepszych wiadomości”

Niestety z powodu pandemii wydarzenie musiało zostać przesunięte…o ponad rok. Jednak w końcu udało się. 17 października o. Szustak oraz pozostali biorący udział w wydarzeniu wyruszyli w trasę. Na Facebookowym profilu Langusty na palmie możemy zobaczyć już pierwsze podsumowanie akcji.

Za nami 18 wydarzeń w 15 miastach, 5709 przebytych kilometrów, 237 zjedzonych obiadów, jeden mandat, jedno zarejestrowane wydarzenie , 36 godzin opowiadania Wam najlepszych wiadomości, 428 minut muzyki, zgubione kluczki od samochodu, 192 Ojcowe błogosławieństwa przed i w trakcie każdego wydarzenia, 108 wolontariuszy, jeden zerwany przewód paliwowy, 98 zużytych baterii, 13 awarii ledów, 2 spalone sterowniki, 17 zlutowanych kabli, 2 poparzone palce, jedna skręcona kostka, 30 km spacerów z Bezą, jedna przegryziona smycz i kapeć, 11 zgubionych identyfikatorów oraz niezliczona ilość modlitwy, wypitej koli zero i zjedzonych tabliczek czekolady – czytamy w poście.

Reklama

Cykl konferencji głoszonych na żywo był skierowany do dorosłych osób, a bilety rozchodziły się bardzo szybko. „Już się nie wstydzę” przez prawie miesiąc, w różnych miastach w całej Polsce gromadziła tysiące ludzi pragnących posłuchać czym jest wstyd i jak go pokonać.

„Już się nie wstydzę nie ogarniać kiedy zgubię się”

Każdej konferencji muzycznie towarzyszył zespół w składzie: Agnieszka Musiał, Jan Smoczyński oraz Kamil Siciak. „Już się nie wstydzę nie ogarniać kiedy zgubię się” – tak brzmi jedno ze zdań refrenu piosenki promującej wydarzenie, którą wykonuje właśnie Agnieszka Musiał.

pa/langustanapalmie/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę