Nasze projekty

„Już się nie wstydzę”. Cykl konferencji o. Szustaka

Cykl konferencji "Już się nie wstydzę" głoszonych na żywo dla dorosłych przez o. Adama Szustaka pomału dobiega końca. Przez ponad miesiąc w różnych miastach w Polsce, ojciec spotykał się z ludźmi, aby opowiadać im o wstydzie. Już w czwartek ostatnie spotkanie.

FOT. LANGUSTA NA PALMIE/FACEBOOK.COM

Dawno temu na początku istnienia świata, kiedy wszystko się popsuło schowaliśmy się w krzakach. Ze wstydu. Wstydu własnego grzechu, słabości i poczucia przegranej. Wstydu, który sprawia, że ciągle się boimy osądzenia, odrzucenia i pokazania światu jacy naprawdę jesteśmy. Wstydu naszej brzydoty, naszych porażek i poczucia bezsensu. Najwyższa pora z tym skończyć! Zapraszam Was do kilkunastu miast Polski na niezwykłe spotkania, na których pozwolimy, żeby ogarnęło nas światło, które wreszcie pozwoli nam wyjść z cienia, z mroku naszego wstydu. Żebyśmy wreszcie mogli z podniesioną głową spojrzeć w twarz ludziom, światu, Panu Bogu i sobie samym. Żebyśmy mogli wreszcie powiedzieć: Już się nie wstydzę! – pisał o. Adam Szustak na Facebooku przed wydarzeniem. Dziś cykl konferencji „Już się nie wstydzę” pomału dobiega końca.

„36 godzin opowiadania Wam najlepszych wiadomości”

Niestety z powodu pandemii wydarzenie musiało zostać przesunięte…o ponad rok. Jednak w końcu udało się. 17 października o. Szustak oraz pozostali biorący udział w wydarzeniu wyruszyli w trasę. Na Facebookowym profilu Langusty na palmie możemy zobaczyć już pierwsze podsumowanie akcji.

Za nami 18 wydarzeń w 15 miastach, 5709 przebytych kilometrów, 237 zjedzonych obiadów, jeden mandat, jedno zarejestrowane wydarzenie , 36 godzin opowiadania Wam najlepszych wiadomości, 428 minut muzyki, zgubione kluczki od samochodu, 192 Ojcowe błogosławieństwa przed i w trakcie każdego wydarzenia, 108 wolontariuszy, jeden zerwany przewód paliwowy, 98 zużytych baterii, 13 awarii ledów, 2 spalone sterowniki, 17 zlutowanych kabli, 2 poparzone palce, jedna skręcona kostka, 30 km spacerów z Bezą, jedna przegryziona smycz i kapeć, 11 zgubionych identyfikatorów oraz niezliczona ilość modlitwy, wypitej koli zero i zjedzonych tabliczek czekolady – czytamy w poście.

Reklama
Reklama

Cykl konferencji głoszonych na żywo był skierowany do dorosłych osób, a bilety rozchodziły się bardzo szybko. „Już się nie wstydzę” przez prawie miesiąc, w różnych miastach w całej Polsce gromadziła tysiące ludzi pragnących posłuchać czym jest wstyd i jak go pokonać.

„Już się nie wstydzę nie ogarniać kiedy zgubię się”

Każdej konferencji muzycznie towarzyszył zespół w składzie: Agnieszka Musiał, Jan Smoczyński oraz Kamil Siciak. „Już się nie wstydzę nie ogarniać kiedy zgubię się” – tak brzmi jedno ze zdań refrenu piosenki promującej wydarzenie, którą wykonuje właśnie Agnieszka Musiał.

pa/langustanapalmie/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę