Nasze projekty

Już dziś o 15 – Koronka na ulicach miast. Sprawdź, gdzie odbędzie się w Twojej okolicy! [MAPA]

Jak co roku, 28 września, grupy wiernych spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i w wielu różnych miejscach, aby wspólnie o godz. 15 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wydarzenie to odbywa się w dniu rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny.

fot. Cathopic

Sprawdź, gdzie możesz dołączyć do modlitwy!

Akcja „Koronka na ulicach miast” została zainicjowana przez łódzką wspólnotę „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Organizatorzy zachęcają, aby zgłaszać miejsca modlitwy (tutaj), dzięki czemu zostaną one umieszczone na specjalnej mapie.

Intencje modlitewne

W tym roku uczestnicy „Koronki na ulicach miast” będą modlić się w sześciu intencjach:

  1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521)”
  2. Za oddalenie pandemii koronawirusa .
  3. Za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata.
  4. O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów!
  5. Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.
  6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
MIĘDZYNARODOWA KORONKA NA ULICACH MIASTA ŚWIATA 2021

28 września, godz. 15.00ZAPRASZAMY DO MIĘDZYNARODOWEJ KORONKI NA ULICACH MIASTA ŚWIATA Z OBRAZEM JEZUSA PIELGRZYMUJĄCEGO DROGĄ INTERNETOWĄDołącz do nas,by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami KoronkęZespół Iskra jako koordynator tej modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie uczestnictwa w tej inicjatywie:Więcej informacji na stronie: www.iskra.jezuici.pl———————————Poland invites the whole world to pray together!28th of September at 3pmDivine Mercy Chaplet in the Streets of the WorldWith the Image of Jesus on a pilgrimage via the Internet We invite everyone to pray,even from the farthest corners of our globe, to turn up at an intersection in the front of Your house, office, factory, school, church, to be united with Jesus dying on the cross and to say, together with us, The Chaplet of Divine Mercy. For the world it’s but a quarter of an hour, for God – a great cry of sinners.

Reklama
Posted by Iskra Bożego Miłosierdzia on Wednesday, September 15, 2021

Ograniczenia epidemiczne

Jak podkreślają organizatorzy, modlitwa Koronką zajmuje zaledwie 10 minut. „Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego” – piszą na swojej stronie.

Inicjatorzy akcji przypominają organizatorom „Koronki…” w danym mieście, że powinni oni wcześniej powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanym zgromadzeniu. „Ze względu na pandemię koronawirusa prosimy o zachowanie 1,5-metrowej odległości od innych osób uczestniczących w modlitwie” – czytamy na stronie iskra.jezuici.pl.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego została podyktowana przez Pana Jezusa s. Faustynie w Wilnie, 13-14 września 1935 roku jako modlitwa na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego (zob. Dz.474-476). Objawiając się św. s. Faustynie Jezus obiecał, że ktokolwiek będzie odmawiał Koronkę, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci.

Reklama

Odmawiający tę koronkę ofiarują Bogu Ojcu „Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo” Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy swoje, bliskich i całego świata, a jednocząc się z ofiarą Jezusa, odwołują się do tej miłości, jaką Ojciec niebieski darzy swego Syna, a w Nim wszystkich ludzi.

W tej modlitwie proszą również o „miłosierdzie dla nas i całego świata” i tym samym spełniają uczynek miłosierdzia. Dodając do tego podstawę ufności i wypełniając warunki każdej dobrej modlitwy (pokora, wytrwałość, przedmiot zgodny z wolą Bożą), wierni mogą oczekiwać spełnienia Chrystusowych obietnic, które dotyczą szczególnie godziny śmierci: łaski nawrócenia i spokojnej śmierci. Dostąpią ich nie tylko osoby odmawiające tę koronkę, ale także konający, przy których inni jej słowami modlić się będą.

SPRAWDŹ: Jak odmawiać Koronkę?

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę