Nasze projekty

Jest oświadczenie rzecznika KEP ws. listu skrzywdzonych. Chcą zawieszenia abp. Wojdy

Rzecznik KEP potwierdził, że Rada Stała otrzymała list otwarty napisany przez grupę osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele. Ks. Leszek Gęsiak zapewnił, że na najbliższym spotkaniu gremium "podejmie zawarte w liście kwestie".

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Jak dowiedział się portal Więź.pl, grupa 46 osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele wystosowała list otwarty do członków Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

W liście autorzy przedstawiają osiem postulatów ważnych z perspektywy osób skrzywdzonych, a pierwszym z nich jest „zawieszenie abp. Tadeusza Wojdy w pełnieniu obowiązków przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do czasu wyjaśnienia zarzucanych mu zaniedbań”, a „w przypadku potwierdzenia stawianych mu zarzutów – usunięcie go z funkcji przewodniczącego” – informuje Więź.pl.

List skierowany do Rady Stałej powstał po opublikowaniu i lekturze artykułu Zbigniewa Nosowskiego „«Czy Ksiądz Biskup mógłby w końcu usłyszeć mój głos?». Pytania do abp. Tadeusza Wojdy”, do którego odniosła się kuria gdańska.

Reklama

ZOBACZ: Kuria gdańska odpowiada na zarzuty. „Archidiecezja dokłada wszelkich starań”

Do informacji o liście skrzywdzonych odniósł się w krótkim oświadczeniu rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak.

„W związku z licznymi pytaniami odnośnie do opublikowanego dzisiaj przez „Więź” artykułu pt. „List otwarty skrzywdzonych: Oczekujemy zawieszenia przewodniczącego episkopatu”, chciałbym potwierdzić, że członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski otrzymali wspomniany list. W najbliższym czasie zostanie ustalony termin spotkania Rady Stałej, która zajmie się omówieniem aktualnych spraw Kościoła w Polsce. Podejmie także zawarte w liście kwestie” – czytamy.

Reklama

BP KEP, wiez.pl, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę